Universal Credit. Pojedyncze mamy biorą Rząd do Sądu Najwyzszego

Universal Credit. Pojedyncze mamy biorą Rząd do Sądu Najwyzszego

 

Brytyjki kwestionujá rządowy program świadczeń za to, że jest „irracjonalny”.

Danielle Johnson, 25 lat z West Yorkshire, powiedziała: „Nigdy wcześniej nie byłam niestabilna finansowo.”

Z trzema innymi samotnymi mamami, poszla i w Sądzie Najwyższym broni swoich racji.

Ale urzędnik odpowiedzialny za program to powiedział sądowi, że przeprojektowanie programu kosztowałoby „setki milionów funtów”.Neil Couling z Departamentu Pracy i Emerytur powiedział, że system polega w dużej mierze na automatyzacji przetwarzania roszczeń, a mniej niż 1% roszczących straciło w wyniku problemu.

Okazało się to kontrowersyjne niemal od samego początku, z doniesieniami o problemach IT, ogromnych przecenach, problemach administracyjnych i opóźnieniach w realizacji programu.

 

Prawnicy działający na rzecz kobiet będą teraz twierdzić, że istnieje „podstawowy problem” z uniwersalnym kredytem, ​​mówiąc, że dyskryminuje on samotnych rodziców i podważa ustawodawstwo rządowe – gdzie nowy system świadczeń miał zachęcać ludzi do pracy.

Jaki jest problem?
DWP wyznacza okresy oceny dla każdej osoby, aby sprawdzić, ile zarabia – od 1 dnia miesiąca do końca miesiąca.Następnie wydział wylicza, o ile przysługują im świadczenia, o ile są one wypłacane w tym czasie.

Pani Johnson, podobnie jak wielu pracowników, otrzymuje wynagrodzenie w ostatnim dniu roboczym miesiąca i polega na kredytach uniwersalnych w celu zwiekszenia swoich dochodów.

Jeśli otrzyma wynagrodzenie w dniu 31 dnia jednego miesiąca i 31 dnia następnego, jest ona oceniana jako wypłacana jej pensja raz w miesiącu, a jej kredyt uniwersalny jest obliczany prawidłowo.

Ale jej prawnicy twierdzą, że jeśli otrzyma płatność w dniu 31 i następnego miesiąca, jej dzień wypłaty jest kilka dni wcześniej – ze względu na ostatni dzień przypadający w weekend lub święto państwowe – jej uniwersalna ocena kredytowa pokazuje, że została ona wypłacona dwa razy miesiąc.

Na przykład:

W sierpniu ostatni dzień roboczy miesiąca przypada na 31. piątek, więc będzie płacona jak zwykle
We wrześniu ostatnim dniem roboczym miesiąca był piątek 28., gdy 30. przypadło na niedzielę
W okresie oceny kredytu uniwersalnego wskazywałoby to na to, że jest wypłacana dwa razy w ciągu jednego miesiąca
Ta ocena, zasadniczo podwajając to, co zarabia w ciągu jednego miesiąca w oczach DWP, zmniejszyłaby prawo do jej świadczenia.

Dlaczego miałoby to dotyczyć więcej osób samotnie wychowujących dzieci?

Kwota powszechnego kredytu, którą dana osoba stopniowo zmniejsza, gdy zarabia więcej, ale pracujący rodzice mają prawo do otrzymania tak zwanej „zasiłku na pracę” w wysokości 198 funtów.

Oznacza to, że zasiłek, do którego masz prawo, jest obliczany na podstawie zarobków po 198 funtów – podobnie jak w przypadku osobistych ulg podatkowych, gdzie nie musisz płacić podatku od pierwszych 11,850 £, które zarabiasz.

Dodatek wypłacany jest jeden raz w każdym uniwersalnym okresie oceny kredytowej..Tak więc, dla pani Johnson, ona dostałaby 198 funtów za miesiąc, w którym jej ocena pokazuje, że została wypłacona dwa razy, ale nie dostanie go w przyszłym miesiącu, ponieważ nie otrzymała wynagrodzenia za pracę w tym okresie oceny.

Adwokaci pani Johnson, Leigh Day, powiedzieli, że system pogarszał jej gorsze o 500 funtów rocznie i walczyła o budżet w miesiącach, kiedy nie otrzymała żadnych korzyści z powodu sposobu funkcjonowania systemu.

Pani Johnson powiedziała: „Robię co mogę, pracując w niepełnym wymiarze godzin, aby związać koniec z końcem, aby móc zaopiekować się moją córką. „Nigdy wcześniej nie byłam tak niestabilna finansowo, że nie mogłam pozwolić sobie na mój czynsz i musieć wchodzić w swój kredyt w rachunku bieżącym, kupując jedzenie.”Wprowadza mnie w błędne koło długu”, powiedziała.

Claire Woods, inna samotna mama zaangażowana w sprawę, powiedziała, że ​​gwałtownie zmieniające się dochody z miesiąca na miesiąc zmusiły ją do odstąpienia od promocji, korzystania z banku żywności i zaciągania długów.

Adwokat Carla Clarke, która reprezentuje panią Woods, panią Barrett i panią Stewart, powiedziała: „Nasi klienci wielokrotnie zostawiali bez pieniędzy na podstawowe rodziny po prostu ze względu na datę wypłaty.” Jest to podstawowa wada uniwersalnego kredytu i niesprawiedliwość dla ciężko pracujących rodziców i ich dzieci, która musi być odpowiednia dla naszych klientów i wszystkich innych osób, których to dotyczy.

 „Dwudniowe przesłuchanie odbywa się w sądach królewskich. 

Konrad W

28 listopada 2018

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *