Umowa handlowa UK, USA podpisana w sekrecie. UE musi nakładać cła

Umowa handlowa UK, USA podpisana w sekrecie. UE musi nakładać cła.

Brexit przyspiesza

 

Borys Johson i jego Administracja podpisała juz sekretną umowe handlową ze Stanami Zjednocznymi a teraz czeka tylko na ofcjalne podpisanie po 31 pazdziernika 2019 roku czyli w dniu kiedy UK opuści UE.

Wiec co teraz.

UE musi szybko nakładać cła na produkty z Wielkiej Brytanii – dlaczego ?

Gdyż do UK przyplynął produkty tanie z USA a przede wszystkim rolnictwo z USA co wykorzystają hurtownie w UK ale przede wszystkim sieć sklepów Tesco i przesle to na półki sklepowe w Unii Europejskiej obniżając sprzedaż i produkcję produkowanych w UE.

Ponadto UK podpisuje umowy handlowe z Indami, z Pakistanem z Izraelem i innymi krajami świata a to oznacza że makarony, różne gotowe jedzenia mrożone z ryżem , z makaronem itd zostanie produkowane dla Tesco w Bangladeszu lub w Vietnamie , dlatego UE musi szybko reagowac , nikt nie jest wstanie skontrolować tesco które naklei nakleiki brytyjskie na produkty z Vietnamu i wyśle na rynek w Europie.

BORIS Johnson spotkła sie dzisiaj  z Donaldem Trumpem podczas śniadania na G7 – gdy prezydent USA chwalił go za „właściwego człowieka” do dostarczenia Brexitu.

Boris Johnson i Donald Trump spotkali się dziś rano na rozmowach handlowych dotyczących Brexitu – podczas których wybuchali śmiechem rycząc ze śmiechu

 

Rozmawiając z dziennikarzami podczas dzisiejszego czatu śniadaniowego, podczas którego para żartowała i śmiała się ze sobą przez cały czas, Prezydent Trump powiedział: „Jest odpowiednim człowiekiem do tej pracy, mówiłem to od dłuższego czasu”. I wbrew jego radzie dla Teresy May, która miała walczyć z UE, aby uzyskać lepszą ofertę, prezydent powiedział o Borysie: „On nie potrzebuje porady”.

Boris i Trump scementowali szczególną relację między Wielką Brytanią a Ameryką, wyznaczając nowy wiek między dwoma narodami:

Borys poprosił go, aby Trump otworzył Amerykę na placki wieprzowe z Melton Mowbray i ograniczył biurokrację i cła na innych towarach w dowolnej umowie handlowej po Brexicie.

„Torty wieprzowe Melton Mowbray, które są sprzedawane w Tajlandii i na Islandii, nie są obecnie w stanie wejść na rynek amerykański z powodu  ograniczenia Food and Drug Administration ”.

Przedstawiając inny przykład, Borys powiedział, że sprzedaż brodzików brytyjskich została ograniczona do USA „ponieważ są one rzekomo zbyt niskie”, a 250 000 sprzedano na całym świecie.

Oto jak UK ma problemy z wejście na rynek USA mówi Borys.

Producenci przewozów kolejowych mają do czynienia z 14-procentową taryfą na eksport do USA, ale amerykańskie firmy muszą płacić tylko 1,7 procent;
Wykonane w Wielkiej Brytanii tapety, poduszki i inne tkaniny muszą zostać poddane próbie ogniowej w dniu przyjazdu do USA, a nie zostać automatycznie przyjęte.
ANGIELSCY producenci wina muszą skontaktować się z amerykańskimi dystrybutorami, jeśli chcą eksportować;
BRYTYJSKIE mikro browary są opodatkowane w USA, ale to samo nie dotyczy amerykańskich mikro browarów w Wielkiej Brytanii;
Ubezpieczenie SPRZEDAŻY w Wielkiej Brytanii wymaga czatów z dwoma regulatorami, ale 50 w Ameryce, oraz;
Przepisy dotyczące ZAMÓWIEŃ zabraniają armii USA kupowania brytyjskich artykułów piśmiennych – takich jak  taśmy – jednak amerykańskie firmy nie mają takich ograniczeń w Wielkiej Brytanii.
Boris kontynuował: „Brytyjskie firmy mają ogromne możliwości otwarcia się i zdobycia nagrody na rynku amerykańskim. Chcemy wykorzystać te możliwości, ale będą wymagać od naszych amerykańskich przyjaciół, aby poszli na kompromis i otworzyli swoje podejście. Obecnie istnieje zbyt wiele ograniczeń. ”

Borys powiedział Donaldowi Tuskowi z Unii Europejskiej, że Wielka Brytania zapłaci im tylko 9 miliardów funtów, jeśli wyjdziemy bez umowy – zamiast pełnego rachunku rozwodowego w wysokości 39 miliardów funtów

WNIOSEK – UE nie może zawszeć umowy wolnym handlu z UK be ceł  ponieważ tanie produkty które przypłyną do UK zasypią kraje w UE i spowodują zmniejszenia produkcyjne w Europie. Firmy Brytyjskie bedą produkować w Vietnamie, w Indiach w Bangladeszu i sprzedawać na rynek w USA w UK no i w UE ,

Brexit będzie i musi być bez umowy .

Konrad W

 

 

25 sierpnia 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

1 komentarzy

Komentowanie jest wyłączone.