Ulgi podatkowe beda sie zmniejszać na wyspach, Minister Finansów UK

Ulgi podatkowe beda sie zmniejszać na wyspach, Minister Finansow UK

 

Philip Hammond twierdzi, że ulga podatkowa z tytułu emerytur jest „nieprzyzwoicie kosztowna”, i mówi  że ​​zostanie obniżona w budżecie

Ulgi podatkowe stały się „niezwykle kosztowne”, powiedział Philip Hammond w wyraźny sposób, że mogą zostać obcięte w budżecie.

Kanclerz powiedział, że podatki będą musiały wzrosnąć, aby zapłacić za „bardzo duże zobowiązania” poczynione przed budżetem, w tym zwiększenie o 20 miliardów funtów wydatków na NHS.

Wyjaśnił, że ulga podatkowa, która kosztuje skarbiec 39 miliardów funtów rocznie, prawdopodobnie zostanie zmniejszona . Niektórzy eurosceptyczni torysowie już zaznaczyli, że mogą głosować przeciwko Ministra Hammonda  29 października , mówi sie ze  ulgi podatkowe, które dotknęłybt robotników z klasy średniej, mogą wywołać rebelię.

Składki emerytalne korzystają z ulgi wypłacanej według najwyższej stawki podatku dochodowego. Na przykład ktos płaci składke podstawowa 80 GBP, aby uzyskać składkę emerytalną w wysokości 100 GBP, podczas gdy podatnik o wyższych stawkach płaci tylko 60 GBP za ten sam efekt, a podatnik o dodatkowej stawce 55 GBP.

Zrozumiałe jest, że ulga podatkowa prawdopodobnie zostanie zmieniona na jeden z dwóch sposobów – albo poprzez odcięcie rocznego zwolnienia od podatku, albo przez obniżenie stawki ulgi.

Rząd przygotowuje się również do rozprawy pracowników, którzy twierdzą, że pracują na własny rachunek czyli firm Self Employ, pracując dla jednego pracodawcy, płacąc znacznie mniej podatku.

Pan poseł Hammond powiedział: „To bardzo wyraźnie środek, który rozważamy, już wprowadziliśmy nową drogę dla sektora publicznego.

Rząd znajduje się pod rosnącą presją, by znaleźć dodatkowe 2 miliardy funtów, aby ułatwić wprowadzenie systemu świadczeń po tym, jak ministrowie przyznali, że niektórzy ludzie zostaną w gorszej sytuacji ze wzgledu na Universal Credyt

Rząd może odłożyć zobowiązanie do podniesienia osobistej ulgi podatkowej z 11,850 GBP do 12 500 GBP do 2020 roku.

Hammond powiedział, że rząd nie planuje zająć się dominacją Amazon i Facebooka za pomocą „podatku od sprzedaży online”.

Powiedział: „Nie spoglądamy obecnie na internetowy podatek od sprzedaży towarów za pośrednictwem internetu, patrzymy na te platformy cyfrowej, które dodają wartość, tworzą wartość poprzez interakcję z konsumentami.

Konrad W

 

12 października 2018

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *