UK wyjdzie z UE ale z umową. Nikt nie zatrzyma już Brexitu i ceł

UK wyjdzie z UE ale z umową. Nikt nie zatrzyma już Brexitu i ceł

 

Szef grupy badawczej Jacob Rees-Mogg wielki Brexiter powiedział, że może poprzeć porozumienie Theresy May, nawet jeśli nie zostaną wprowadzone zmiany w  obawie, że pozostali posłowie próbują udaremnić Brexit.

Lider europejskiej grupy badawczej Parti Konserwatywnej dodał, że „nigdy nie myślał”, że jednostronny mechanizm wyjścia ma „jakiekolwiek zastosowanie”, w przeciwieństwie do wielu jego kolegów. 

„Jeśli jest wyraźna data, która mówi, kiedy kończy się ochrona i jest to w tekście traktatu możemy umowę poprzeć”

Jego wypowiedz dzisiaj  daje wiele informacji dla Brexiteers że chca poprzeć umowe Pani May ponieważ odrzucenie jej może spowodować, że Brexit zostanie albo opóźniony, albo całkowicie zniesiony.

Obawy te zostały podkreślone wczoraj, kiedy pani May potwierdziła, że ​​posłowie będą mieli możliwość wykluczenia odejścia bez umowy i przedłużenia art. 50, jeżeli jej umowa spadnie, gdy zostanie ona wniesiona do Gmin do dnia 12 marca.

Zapytany o ewentualne opóźnienie Brexitu, Rees-Mogg powiedział, że chociaż zaakceptuje ograniczone przedłużenie, aby zapewnić sobie „dobrą ofertę” ale obawiał się, że „jest to sposób na zatrzymanie Brexita”. Dzisiejsi deputowani będą debatować i głosować nad serią poprawek do rządowego planu Brexitu.

Kilkunastu poprawek zostało złożonych przez parlamentarzystów, z których wiele, jeśli zostaną przyjęte, może zmusić panią May do zmiany kursu dotyczącego Brexitu.

Jeremy Corbyn wprowadził poprawkę, która ma na celu wdrożenie własnego planu Brexit, który obejmuje unię celną i bliskie stosunki z jednolitym rynkiem. Plan został odrzucony przez parlamentarzystów w przeszłości i jest mało prawdopodobne, aby uzyskać dziś większość.

 

 

Wniosek:

Ani drugie referendum Partii Pracy ani Bruksela juz nikt nie zatrzyma Brexitu a że będzie z umową to jednak będzie Brexit i podział UE.

Posłowie Konserwatysci zagłosują na umowe czyli wyjście UK z UE z umową ale umowa nakłada cła na produkty wiec w sumie Brexit ruszy z kopyta…chyba dobrze robią ze część ludzi sprzedaje Polskie sklepy.

Rees-Mogg wielki zwolennik wyjścia z UE w Partii Konserwatywnej mówi że poprą umowę Pani May aby tylko wyjść z tej Unii Europejskiej.

Konrad W

Wazne artykuły

Sprzedają Polskie Sklepy na potęge na wyspach

Brexit, ostatni miesiąc na wymiane Polskiego Prawa Jazdy

27 lutego 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *