UK szybko wycofuje z Niemiec swoich żołnierzy wraz rodzinami.

UK szybko wycofuje z Niemiec swoich żołnierzy wraz rodzinami.

 

Armia Brytyjska zabiera tysiące żołnierzy z Niemiec w ramach głównego planu wzmocnienia sił zbrojnych w Wielkiej Brytanii.
Armia brytyjska sprowadza z Niemiec ponad 11 000 mężczyzn, kobiet i dzieci.

Operacja Faran – której celem jest sprowadzenie żołnierzy, urzędników i rodzin z powrotem do Wielkiej Brytanii na rozpoczęcie nowego semestru szkolnego w przyszłym miesiącu – została uznana za „największe ćwiczenie relokacyjne we współczesnej historii Wielkiej Brytanii”.

Od 50 do 150 rodzin tygodniowo podróżuje do domu na wyspach od czerwca

Wynajęto pociągi do transportu pojazdów pancernych z powrotem do Wielkiej Brytanii, a promy zostały również zarezerwowane do transportu rodzin w szczytowym okresie wakacji.

Większość zostanie repatriowana do Salisbury Plain w Wiltshire, z siedzibą w trzech garnizonowych miastach Bulford, Tidworth i Larkhill, gdzie w ciągu ostatnich czterech lat powstały setki nowych domów dla powracających rodzin.

Siły brytyjskie stacjonują w Niemczech od 1945 roku po upadku Związku Radzieckiego w 1993 r. Liczba żołnierzy została zmniejszona z 53 000 do 25 00 ale  Rząd orzekł, że wszystkie siły zostaną usunięte z Niemiec do 2020 roku.

To posunięcie oznacza, że ​​z wyjątkiem 250 pracowników, którzy pozostaną w Niemczech, armia brytyjska po raz pierwszy od dziesięcioleci będzie w pełni bazować w Wielkiej Brytanii.

Rzecznik MON powiedział, że „zainwestował prawie 2 miliardy funtów”, aby wesprzeć przeprowadzkę, „budując ponad 1000 nowych domów i zapewniając nowe wyżywienie, zakwaterowanie i obiekty sportowe”.

Co to oznacza że NIemieckie Biznesy stracą wielkie pieniądze ponieważ Armie Brytyjska kupowała jedzenie itd. Stacjonowanie żołnierzy Brytyjski opłacał budżet Brytyjski.

USA i UK ma konkurencje. Nowa Niemieckia Agencja Szpiegowska

Konrad W

 

Konrad W.

 

 

 

13 sierpnia 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka