UK rozpoczyna handel z całym światem, ma w nosię Brukselę

UK rozpoczyna handel z całym światem, ma w nosię Brukselę

 

Brytyjskie mięso z dziczyzny zostanie wywiezione po raz pierwszy od bycia w UE , do Honkongu.

Hongkong podpisuje umowę handlową na zakup cietrzewia z UE która choć jest w UE i ma problemy z wyjściem ale nie patrzy na to.

Jeszcze w tym miesiącu  ptaki zastrzelone na torfowiskach brytyjskich zostaną wysłane po tym, jak rząd poprze umowę handlową wynegocjowaną przez British Game Alliance.

Około 250 000 cietrzewia, kuropatwy i bażanta ma być teraz transportowanych samolotem do luksusowych restauracji w Hongkongu i Makao, a mrożone wysyłane są do punktów sprzedaży detalicznej.

Wkrótce świeże ptaki łowne z Wielkiej Brytanii zostaną wysłane na cały świat, ponieważ Kanada i Japonia prowadzą rozmowy z nowym regulatorem w Londynie. Inicjatywę tę poparła Defra i Departament Handlu Międzynarodowego w Londynie

George Eustice, Minister Rolnictwa, Rybołówstwa i Żywności, powiedział: „Jest to mile widziana okazja dla przemysłu mięsnego do dziczyzny i kolejny dowód na popyt na brytyjskie produkty wysokiej jakości.

„Wychodząc z UE, będziemy nadal wspierać nasz przemysł spożywczy i rolny, aby rozwijać się i sprzedawać więcej na rynkach na całym świecie.”

Umowa, którą pośredniczył British Game Alliance, dotyczy luksusowego dostawcy mięsa Sutherland, który zaopatruje wysokiej klasy hotele, w tym Mandarin Oriental i Grand Hyatt.

Romeo Alfonso, dyrektor zarządzający firmy Sutherland MeatLab, powiedział: „Tutaj w Hongkongu nasi wysokiej klasy konsumenci uważają brytyjskie mięso z dziczyzny za egzotyczne o wyjątkowym smaku. Podoba im się pomysł jedzenia ptaków, które mogły swobodnie żyć dziko na brytyjskiej wsi ”.

Teraz znacznie łatwiej jest eksportować towary z UK, odkąd British Game Alliance uruchomiono w zeszłym roku, ponieważ działa ona jako regulator i zarząd marketingu. Simon Wilkinson i Tristan Kirk, prowadzący firmę, powiedział: „To, co się dzieje, to modernizacja naszego sektora, aby dostosować się do innych sektorów mięsnych. Zbyt długo istniała blokada przez bycia cżłonkiem w Unii Europejskiej.

WNIOSEK – choć Rząd w Londynie ma problemy z wyjściem z UE czyli Parlament nie chce zatwierdzic umowy ani wyjśc bez umowy ale nikt na to nie patrzy – każdy już mysli jak zarabiać z całym światem. Już niedługo przypłyną tanie towary z Honkongu do UK i firmy beda mogły sprzedawac do UE obniżając produkcję w krajach UE.

Konrad W

 

12 września 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Czas po Brexit

1 komentarzy
  1. Co za manipulacja?? W tytule napisane jest, że UK rozpoczyna handel z całym światem, po czym autor wymienia kilka sieci hoteli w Hong Kongu i Macao 😀 Ogarnięty obsesyjną i irracjonalną nienawiścią do UE autor artykułu, jest w stanie użyć nawet najbardziej nonsensownych argumentów, aby dowieś samemu sobie i światu swoich racji. W tym przypadku autor manipuluje rzeczywistością nazywając kilka sieci hoteli z Hong Kongu i Macao całym światem, a kilku handlarzy dziczyzną całym UK😀 Ten przykład dowodzi tylko , jak jałowa i pusta jest teza o tym, iż UK jest ciemiężona przez europejskiego potwora jakim zdaniem eurosceptyków jest EU i po wyjściu będzie lepiej. Szukajcie dalej nonsensownych dowodów, a ja opieram swoje tezy na ostatnio opublikowanych wskaźnikach, które pokazują unijne państwo UK jako kraj o super wskaźnikach ekonomicznych: rekordowo niskie bezrobocie, super PKB, przemysł jest w bardzo dobrej kondycji a wzrost wynagrodzeń najwyższy od lat. Za to każde polityczne wydarznienie niosące ze sobą wzrost ryzyka Brexitu, powoduje spadek wartości funta…. Ale zdaniem „tęgich głów” takich jak autor tegoż artykułu „2+2 to na pewno nie jest cztery. Nie wiemy dokładnie ile, ale na pewno dużo, dużo mniej”

Komentowanie jest wyłączone.