UK opuściła UE 29 marca. Sprawa w Sądzie Najwyższym

UK opuściła UE 29 marca. Sprawa w Sądzie Najwyższym

 

Bruksela może spaść spokojnie gdyz Wielka Brytania nie wystawi swoich kandydatów do Brukseli bo wraz z innymi krajami prawica przejęłaby władze a tak 54 stołków zabierają Niemcy i Francja.

Dlaczego ?

Okazuje się że Wielka Brytania wyszła z Unii Europejskiej. Co sie dzieje.

Ekspert prawny mówi, że opóźnienie Brexitu jest NIELEGALNE
Wielka Brytania nie jest już członkiem UE i opóźnianie Brexitu jest nielegalne, jak twierdził były sędzia apelacyjny.

Dniem, w którym Wielka Brytania miała opuścić blok brukselski, było 29 marca, ale przedłużenie zostało przyznane do 12 kwietnia. Jednak angielski przywódca demokratów Robin Tilbrook twierdzi, że nowa data wyjścia powinna zostać przyjęta przez  Izbę Lordów zanim został zatwierdzony. Pan Tilbrook rozpoczął walkę w Sądzie Najwyższym, twierdząc, że Wielka Brytania opuściła już UE, aw angielskiej wersji wniosku o kontrolę sądową angielscy Demokraci twierdzą, że pani May nie była w stanie przedłużyć daty wyjścia po 29 marca.

 

Dzieje się tak, jak powiedział były sędzia apelacyjny Sir Richard Aikens, że sposób, w jaki zorganizowano rozszerzenie artykułu 50, jest „wysoce niezadowalający” i „prawdopodobnie nielegalny”. Powiedział :

„Jeśli argument jest słuszny, oznaczałoby to, że zgodnie z prawem brytyjskim opuściliśmy UE w ostatni piątek o 23.00.

„Traktaty przestałyby obowiązywać, a Zjednoczone Królestwo nie podlega już prawu UE.

Czterech posłów Konserwatywnych napisało również do pani May w ostatnich tygodniach, sugerując, że opóźnienie Brexitu w sposób, w jaki to zrobiła, było nielegalne.

„Jesteśmy głęboko zaniepokojeni tym, że bezprawnie starasz się przedłużyć członkostwo Wielkiej Brytanii w UE BO przedłużenie musiała zatwierdzić Izba Lordów I Sąd Najwyższy”.

Może w końcu po decyzji Sądu Najwyższego zakończy się wielka saga pod tytułem Brexit i Artykuł 50.

 

Konrad W

 

4 kwietnia 2019