UK odrzuca Brukseli przesunięcie Brexitu. W dniu 31.12.2020 opuszcza UE

UK odrzuca Brukseli przesunięcie Brexitu. W dniu 31.12.2020 opuszcza UE

 

Brexit będzie miał miejsce w grudniu, ponieważ DZISIAJ Wielka Brytania oficjalnie odrzuca przedłużenie okresu przejściowego

Michael Gove powiedział w Brukseli, że Wielka Brytania nie ma zamiaru przedłużać okresu przejściowego, który upływa 31 grudnia. Jego ostrzeżenie nastąpiło na ostatnim posiedzeniu Wspólnego Komitetu między Wielką Brytanią a UE . Gove powiedział, że decyzja o odzyskaniu suwerenności Wielkiej Brytanii od bloku będzie ma kluczowe znaczenie dla  kraju .

Minister Gabinetu Gabinet powiedział: „Poinformowaliśmy dziś UE, że nie przedłużymy okresu przejściowego. Moment przedłużenia już minął.

„Pod koniec roku będziemy kontrolować nasze własne prawa i granice, dlatego jesteśmy w stanie podjąć suwerenną decyzję o wprowadzeniu ustaleń w sposób, który da przedsiębiorstwom czas na dostosowanie się do koronawirusa.

„Dzisiejsze ogłoszenie jest ważnym krokiem w kierunku przygotowania kraju do końca okresu przejściowego, ale zarówno rząd, jak i przemysł muszą jeszcze wykonać wiele pracy, aby upewnić się, że jesteśmy gotowi dostrzec możliwości bycia w pełni niezależnym Zjednoczonym Królestwem  ”

Od stycznia standardowy import z bloku będzie objęty jedynie podstawowymi wymogami celnymi, takimi jak odzież i sprzęt elektroniczny, z sześciomiesięcznym okresem karencji na złożenie wymaganej dokumentacji i opłacenie wszelkich taryf.

W przypadku importu żywych zwierząt kontrole zdrowia będą przeprowadzane poza portami w ich miejscu przeznaczenia lub w innych zatwierdzonych miejscach.

Elizabeth de Jong, dyrektor ds. Polityki w Freight Transport Association, powiedziała: „Branża logistyczna jest niezmiernie wdzięczna za środki ogłoszone przez rząd Wielkiej Brytanii w celu wprowadzenia nowych ustaleń handlowych między UE a Wielką Brytanią w ciągu pierwszych sześciu miesięcy po transformacji Kropka.

 

Konrad W

 

12 czerwca 2020