UK nie może wyjść z UE. Odrzucona umowa May 3 raz

UK nie może wyjść z UE. Odrzucona umowa May 3 raz. 

 

Coraz wieksze problemy z Brexitem.

Umowa pani May odrzucona po raz 3 raz. Posłowie głosowali 344 przeciw i 286 za umową pani May w głosowaniu po południu. 

Umowa przyjęta dawała dzisiaj możliwość wyjscia z UE w KWIETNIU.

Niestety dzisiaj została odrzucona WIĘC ostatni dzień wyjścia TO 22 maja gdyż pózniej sa wybory do Europarlamentu i UK musi wystawić swoich kandydatów.

Ale jeśli do 22 maja Parlament nie uchwali jakieś umowy wyjścia to 22 maja UK też nie wyjdzie z UE ale jaką umowę ma uchwalić jesli już głosowali nad 8 projektami.

 

Więc czy UK moze wyjść z UE – no nie gdyż aby wyszła musi zostać zatwierdzona przez Parlament ale :

 – 8 róznych umów na temat Brexitu zostało odrzuconych

wyjscie bez umowy zostało też udrzucone – to była szansa wyjścia z UE bez zatwierdzenia przez Brukselę

Co teraz ?????

Oto głosowanie dzisiaj i odrzucona zmieniona umowa po raz 3 a to oznacza że w kwietniu UK nie wychodzi z UE ale dopiero ma możliwość wyjścia 22 maja jesli Parlament przegłosuje jakąś umowe, jesli nie .zostanie w UE albo nowe wybory w UK.

Jeden poseł po ogłoszeniu wyników głosowania powiedział, żeby pani May zrobiła sobie „Break” na temat Brexitu …Jesli UE dalej będzie proponowała umowę na, która nie zgadza się Partia Irlandii Północnej która nie chce poprzeć umowy Brukseli , niestety UK zostanie w UE.

Theresa May – : „Obawiam się, że osiągamy granice tego procesu w tym domu. Ten dom odrzucił No Deal. Nie odrzucił Brexitu. W środę odrzucił wszystkie wariacje na stole. A dziś odrzucił zatwierdzenie samej umowy wypłaty i kontynuowanie procesu w przyszłości”.

Premier powiedział, że „prawie pewne jest”, że Wielka Brytania weźmie udział w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego – podczas gdy szefowie Brukseli wezwali przywódców UE na nadzwyczajny szczyt 10 kwietnia . .
Przywódcy opozycji, w tym Jeremy Corbyn, zażądali natychmiastowych wyborów, ponieważ wezwali premiera do natychmiastowego ustąpienia – podczas gdy Remainers powiedział, że wynik oznacza, że ​​Brexit powinien zostać odwołany.

Konrad W

 

29 marca 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Czas po Brexit

1 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *