UK będzie „GLOBALNĄ MOCĄ” po wyjściu z UE z nowymi bazami wojskowymi

UK będzie „GLOBALNĄ MOCĄ” po wyjściu z UE z nowymi bazami wojskowymi

 

Wielka Brytania zbuduje dwie nowe bazy wojskowe na Karaibach i w południowo-wschodniej Azji, aby zwiększyć swoją obecność wojskową za granicą i zapewnić sobie „prawdziwą potęgę globalną” po Brexicie, jak twierdził Gavin Williamson.

Sekretarz obrony sugerował, że Brytyjczycy powinni być „. o wiele bardziej optymistycznie „o przyszłości po Brexcie w Wielkiej Brytanii. Ogłosił, że polityka z lat 60. wycofywania się z obszarów „na wschód od Suezu” została już zamknięta, ponieważ Wielka Brytania wykorzystuje okazję do „przekształcenia” swojej roli na arenie światowej po Brexit.

.Wielka Brytania odzyska siłę po BREXIT

Przemawiając Minister Obrony do Sunday Telegraph, Williamson powiedział:

„Musimy być znacznie bardziej optymistyczni jeśli chodzi o naszą przyszłość, kiedy wychodzimy z Unii Europejskiej. To jest nasz największy moment jako naród od końca II wojny światowej, kiedy możemy przekształcić się w inny sposób, możemy rzeczywiście odgrywać rolę na arenie światowej, której świat oczekuje od nas.

„Od tak dawna – dosłownie od dziesięcioleci – tak wiele naszego punktu widzenia narodowego zostało rzeczywiście zabarwione dyskusją o Unii Europejskiej.

„To jest nasz moment, aby stać się tym prawdziwym globalnym graczem jeszcze raz – i myślę, że Siły Zbrojne odegrały naprawdę ważną rolę w tym”.

Williamson dodał, że spodziewa się dramatycznej zmiany politycznego zainteresowania po opuszczeniu UE przez Wielką Brytanię, ponieważ Brytyjczyk będzie budować bliższe stosunki z Australią, Kanadą, Nową Zelandią, państwami karaibskimi i narodami w całej Afryce. Stwierdził, że kraje te wkrótce będą spoglądać na Wielka Brytania za „moralne przywództwo, przywództwo wojskowe i globalne przywództwo”.

Sekretarz obrony wyjaśnił: „Zdają sobie sprawę, że jesteśmy dobrymi partnerami, a właściwie wartościami, które reprezentujemy dla tolerancji, demokracji i sprawiedliwości, są to wartości, które są im bliskie.

„Bardzo się również zastanawiam, w jaki sposób możemy pozyskać jak najwięcej naszych zasobów w oparciu, faktycznie tworząc środek odstraszający, ale także biorąc brytyjską obecność.

„Patrzymy na te możliwości nie tylko na Dalekim Wschodzie, ale także na Karaibach.” Nie ujawnił dokładnej lokalizacji dwóch nowych baz wojskowych, ale źródło zbliżone do polityków torysów powiedziało, że mogą być zlokalizowane w Singapurze lub Brunei na Morzu Południowochińskim, Montserrat lub Gujana na Karaibach.

Wielka Brytania ma obecnie stałe bazy wojskowe na Cyprze, Gibraltarze, Falklandach i Diego Garcia na Oceanie Indyjskim. Armia jak widać wspierała i wspiera Brexit.

Konrad W

UE jest totalitarnym superpaństwem-ostrzegala Margaret Thatcher dokumenty

 

31 grudnia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *