UE zmarnowała 520 milionów funtów. Brawo Junker i Tusk

 

Bruksela zmarnowała 520 milionów funtów. Brawo Junker i Tusk

 

Bruksela marnuje pieniądze Polskiego podatnika i podatników krajów UE.

Jak podaje gazeta Brytyjska Bruksela zmarnowała ż 520 milionów funtów na dziesięcioletni zielony projekt a rezultatów zero.

Dochodzenie wykazało, że Bruksela wydała kolosalną sumę pieniędzy, by zbudować podziemne magazyny na emisje CO2 – ale nigdy nie zbudowano takich urządzeń.

W tym tygodniu architekt programu, były eurodeputowany partii Liberalno Demokratycznej, przyznał, że urzędnicy spartaczyli swoje przewidywania dotyczące kosztów środowiskowych, z którymi borykają się przedsiębiorstwa.

Raporty dotyczą projektu wychwytywania i składowania dwutlenku węgla (CCS), który UE ustanowiła w 2007 r., który miał pomóc przedsiębiorstwom zmniejszyć emisje, a tym samym zaoszczędzić pieniądze na zielonych podatkach Brukseli.

 

W ramach tego programu przedsiębiorstwa mogły kupować zezwolenia na emisję zanieczyszczeń lub dodatki na ilości emisji od eurokratów, z których dochód zostanie wydany przez UE na wychwytywanie i magazynowanie emisji dwutlenku węgla.

Jednak fundusz, zwany NER300, nie poparł ani jednego takiego projektu po tym, jak urzędnicy katastroficznie przeliczyli się ceny emisji CO2 w Europie, które miały wzrosnąć, ale które drastycznie spadły tuż po ogłoszeniu programu.

Zastanawiając się nad planem, który pomógł stworzyć, były eurodeputowany Partii Demokratycznej, Chris Davies powiedział EUobserver: „Oczekiwano, że cena dwutlenku węgla wzrośnie z trzydziestu euro do stu euro.
Powiedział jednak, że kiedy cena węgla spadła a program nie przyciągnął praktycznie żadnych uczestników, a jedynie zakończył projekty finansujące już w kategorii odnawialnej. Jednym słowem wydano na projekt 520 milionów funtów.

Oto jak pracuje Bruksela niszcząc podatki ciężko pracujących ludzi.

Polska zarządzana przez Tuska upadła finansowo zaczęto podnosić podatki i lata pracy Polaków teraz znów niszczą pieniądze w Brukseli. Oto odpowiedz dlaczego Polacy nie mogą głosować na polityków Partii Platformy do Europarlamentu gdyż ich przedstawiciele niszczą pieniądze ciężko pracującego podatnika.

Znikały pieniądze w Polsce za Tuska patrz Amber Gold znikają teraz w Brukseli.

Całą sprawę opisuje Express na wyspach, jej wydruk średnio wynosi 391,626 sztuk gazety

EUROCRATS blew £520 million of taxpayers’ cash on a decade-long project to reduce carbon emissions that produced absolutely zero results whatsoever, it has emerged.

An investigation found that Brussels blew the colossal sum of cash on a drive to build underground storage facilities for CO2 emissions – but no such facilities were ever constructed…..express

Konrad W

5 listopada 2017