UE odżuca umowe Borysa. Brexit odłożony. UK musi pisać przedłużenie

Parlament UE odżuca umowe Borysa. Brexit odłożony. UK musi pisać przedłużenie

 

„UMOWA Brexitu Nawet nie do zaakceptowania”: Parlament Europejski twierdzi, że zawetuje plan Brexit Borisa Johnsona
Szef Parlamentu Brexitu mówi, że propozycja „polega głównie na przepakowaniu złych pomysłów, które już pojawiły się w przeszłości”

Parlament Europejski powiedział, że zawetuje propozycje Brexita Borisa Johnsona, ostrzegając, że nie są one „nawet zdalnie” akceptowane jako rozwiązanie problemu granicy z Irlandią.

Okazuje się, że rząd Irlandii ostrzegł, że „nie może” wesprzeć planu w jego obecnej formie i zachęcił Wielką Brytanię do powrotu z czymś „odpowiednim do celu”; podczas gdy Komisja Europejska powiedziała, że ​​naprawienie szeregu „problematycznych punktów” należy do Wielkiej Brytanii.

Przemawiając po spotkaniu grupy sterującej parlamentu ds. Brexitu, koordynator Guy Verhofstadt powiedział, że plany były „głównie przepakowaniem złych pomysłów, które pojawiły się w przeszłości”. We wspólnym oświadczeniu wydanym w czwartek po południu ponadpartyjna komisja posłów do PE oskarżona o ustalenie polityki parlamentu w sprawie negocjacji – w tym stosowanie weta – ostrzegła, że ​​„ma poważne obawy co do wniosku Wielkiej Brytanii”.

„Zapewnienie pokoju i stabilności na wyspie Irlandii, ochrona obywateli i porządku prawnego UE musi być głównym przedmiotem każdej umowy. Propozycje brytyjskie nie pokrywają się nawet zdalnie z tym, co uzgodniono jako wystarczający kompromis w ramach mechanizmu ochronnego ”- powiedziała komisja.

Parlament UE ma trzy główne obawy związane z wnioskami: twierdzi, że plany kontroli celnych stanowią „poważne zagrożenie dla procesu pokojowego” w Irlandii; niedokończony charakter planów „nie zapewnia niezbędnej pewności”; oraz że weto udzielone Stormontowi „sprawia, że ​​porozumienie jest warunkowe, niepewne, tymczasowe” i podlega jednostronnej decyzji.

„„Nie zgodzilibyśmy się.” „Jak już powiedzieliśmy, we wniosku Zjednoczonego Królestwa występują problematyczne punkty i potrzebne są dalsze prace – ale praca ta musi zostać wykonana przez Zjednoczone Królestwo, a nie na odwrót.

„Przypominamy, że Wielka Brytania opuszcza Unię Europejską, a nie UE opuszcza Wielką Brytanię powiedział Parlament UE.

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział w czwartek: „Moje przesłanie do taoiseach Leo Varadkar: Jesteśmy w pełni za Irlandią. Moje przesłanie do premiera Borisa Johnsona: Jesteśmy otwarci, ale nadal nieprzekonani. ”

Zarówno Irlandia, jak i Bruksela odrzuciły doniesienia w brytyjskich mediach, że Irlandia jest pod presją przyjęcia propozycji. Minister spraw europejskich tego kraju Helen McEntee powiedziała: „Nasi partnerzy z UE stoją obok nas przez ostatnie trzy i pół roku, i to się nie zmieniło. Nie poddajemy się presji zmiany tych kluczowych celów. ”

Co zawierała umowa Borysa.

Zgodnie z brytyjskim planem Irlandia Północna pozostanie w zgodzie z przepisami UE dotyczącymi jednolitego rynku towarów, ale pozostanie w strefie celnej Zjednoczonego Królestwa. Rezultatem byłyby kontrole celne produktów przemieszczanych między Republiką Irlandii a Irlandią Północną oraz kontrole regulacyjne produktów przemieszczanych między Wielką Brytanią a Irlandią Północną. Rząd Zjednoczonego Królestwa twierdzi, że kontrole można przeprowadzać poza granicami kraju, jednak nie podał on zbyt szczegółowych informacji na temat tego, w jaki sposób – z ostrzeżeniem krytyków, strony te byłyby centrami celnymi w ogóle, z wyjątkiem nazwy.

Jeśli do 19 pazdziernika Borys nie podpisze umowe z UE musi pisać przedłużenie Brexitu i tak też się stanie. Jeśli on nie napisze będzie pisał ten LIST Sąd .

Według dokumentów rządowych przedłożonych szkockiemu sądowi Boris Johnson wyśle ​​list do UE z prośbą o opóźnienie Brexitu, jeśli do 19 października nie dojdzie do porozumienia. 
Dokument został ujawniony, gdy działacze starali się o orzeczenie, które zmusi premiera do przestrzegania prawa. 

Wielka Brytania nie opuszcza UE w dniu 30.10 dlatego możesz pracowac na wyspach i brać wszystkie zasiłki .

Konrad W

Chcą zamknąć Borysa za wyjście bez umowy. Sprawa w Sadzie

 

 

5 października 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *