UE jest totalitarnym superpaństwem-ostrzegala Margaret Thatcher dokumenty

UE jest totalitarnym superpaństwem-ostrzegala Margaret Thatcher dokumenty

 

MARGARET Thatcher dramatycznie przewidziała UE jako „totalitarne superpaństwo” i wydała mrożące ostrzeżenie  twierdząc, że europejska ideologia przypomina zasady nazizmu.

2002 r.  Thatcher wezwała do zakończenia członkostwa Wielkiej Brytanii w UE, jak twierdziła Wielka Brytania. w dłuższej perspektywie lepiej być poza blokiem.

Po raz pierwszy opublikowano w jej pionierskim traktacie „Statecraft”, opinie byłego premiera Wielkiej  Brytanii na temat UE może być dla wielu  wyraziście prorocza.
 Thatcher twierdziła, że ​​”większość problemów, z jakimi borykał się świat, pojawiła się w taki czy inny sposób z kontynentalnej Europy”.

W odważnej wypowiedzi porównała także blok z nazizmem, sugerując, że była to europejska ideologia, a Trzecia Rzesza była próbą dominacji europejskiej.

Napisała: „Naziści mówili w kategoriach, które mogą nas uderzyć równie niesamowicie, jak dzisiejszych eurofederalistów.

„Hitler mógł więc w 1943 roku z pogardą odnieść się do” bałaganu małych narodów „, który musi zostać wyeliminowany na korzyść Europy.” Thatcher, rozpoczynając zjadliwy atak na UE w swoich dokumentach, dodała: „To, co powinniśmy wyciągnąć z lekcji historii europejskiej, to: że,

– po pierwsze, nie ma nic koniecznego życzliwego w programach integracji europejskiej.

Po drugie, pragnienie osiągnięcia wielkich utopijnych planów często stanowi poważne zagrożenie dla wolności.

„Po trzecie, europejska jedność została wcześniej wypróbowana, a wynik nie był szczęśliwy”.

W swojej książce były premier argumentowała również, że marksizm ma również europejskie korzenie i że „ludy anglojęzyczne, na czele z Waszyngtonem” były ostatecznie antidotum na komunizm. Barbara Thatcher powiedziała: „Karol Marks był europejskim myślicielem zgodnie z myśliciele. „Rozwinął swoje pomysły, studiując doświadczenie Rewolucyjnej Francji. „Przykro mi mówić, że przygotował swoje prace dzięki uprzejmości Muzeum Brytyjskiego, na długo przed tym, jak przybrały one kształt polityczny w Petersburgu i Moskwie.

„W końcu były to liberalne wartości demokratyczne ludów anglojęzycznych, zainicjowane z Waszyngtonu, które okazały się ostatecznym antidotum na komunizm”.

Przekonała, że ​​po raz drugi „zbawienie krajow, wolnosci dla ludzi pochodziło zza Atlantyku”, a nie z Europy. ( pierwszy raz wygrana II wojna swiatowe a drugi raz pokonany komuniz sowiecki ) .

16 lat później czyli dzisiaj w 2018 roku, Theresa May chce usunac Brexit, 52% ludzi glosujacych czyli ponad 17 milionow aby odejsc od UE a Pani May chce polaczyc po cichu Wielka Brytanie do Unii Europejskiej .

Jej umowa przygotowana z Bruksela praktycznie nie oddziela UE od UK dlatego Brytyjskie media odwoluja sie do slow pani Thatcher.

Czy w przyszlosci USA znow uratuje wolnosc, demokracje krajow i ludzi w Europie od liberalow w Brukseli ktorzy na czele z niemcami buduja niedomokratyczne superpanstwo ?

oto cytaty z jej dokumentow:

In a bold statement, she also compared the bloc to Nazism, suggesting that it was a European ideology and the Third Reich was an attempt at European domination.

She wrote: “The Nazis spoke in terms that may strike us as eerily reminiscent of today’s Euro-federalists. “Thus Hitler could refer contemptuously in 1943 to the “clutter of small nations” which must be eliminated in favour of Europe.”Launching a scathing attack on the EU, Baroness Thatcher added: “What we should grasp from the lessons of European history is that, first, there is nothing necessarily benevolent about programmes of European integration.

“Second, the desire to achieve grand utopian plans often poses a grave threat to freedom.

It was finally the liberal democratic values of the English-speaking peoples, spearheaded from Washington, which proved to be the ultimate antidote to communism.”

She argued that for the second time, “salvation came from across the Atlantic”, not from Europe.

Oto przemowienie jej ze Unia Europejska nie bedzie demokracja dla krajowych parlamentow.

5 grudnia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Niemcy za pomocą UE budują swoje imperium

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *