Twoje nowe oplaty po Brexit , zapas lekarstw na 6 tygodni

 

Twoje nowe oplaty po Brexit , zapas lekarstw na 6 tygodni

 

Kupujący online i urlopowicze będą musieli zapłacić wyższe opłaty za kartę kredytową przy zakupie towarów z Unii Europejskiej w przypadku braku umowy Brexitu.

Rząd opublikował dziś 25 informacji technicznych na temat planowania braku porozumienia mającego na celu pomoc przedsiębiorstwom i społeczeństwu w przygotowaniu.

Najbardziej kontrowersyjna z tych publikacji jest kwestia usług finansowych, a rząd ostrzega, że ​​”koszt płatności kartami między Wielką Brytanią i UE prawdopodobnie wzrośnie” po tym, jak Wielka Brytania opuści Unię Europejską.

Oznacza to, że brytyjscy wczasowicze, którzy korzystają z brytyjskich kart podczas pobytu za granicą, będą musieli stawić czoła wyższym opłatom.

 

Oznacza to również, że Brytyjczycy, którzy kupują produkty online od europejskich detalistów, będą musieli zapłacić więcej.

Ponadto ​​obywatelom brytyjskim, którzy żyją w Unii Europejskiej, można odmówić dostępu do własnych pieniędzy. „W przypadku braku działań ze strony UE, klienci z siedzibą w EOG, firmy brytyjskie, które obecnie są paszportami do EOG, w tym obywatele brytyjscy mieszkający w EOG, mogą stracić dostęp do istniejących usług kredytowych i depozytowych, „.

Dominic Raab, sekretarz Brexitu, odrzucił „dzikie roszczenia”, że żaden Brexit nie może „wywołać głodu w kanapkach” lub doprowadzić do wezwania armii brytyjskiej na ulice.

Powiedział: „Zapewniam, że nie planuję rozmieścić armii, by utrzymać zapasy żywności dla wszystkich”.

Pan Raab powiedział, że już 200 zapasów leków istnieje dzięki długotrwałym porozumieniom z firmami farmaceutycznymi w sprawie zakłóceń na granicy, takich jak strajki kierowców ciężarówek francuskich.

Będziemy pracować z przemysłem przy gromadzeniu zapasów leków, aby uzyskać robocze założenie sześciu tygodni”.

Jeśli chodzi o handel, to w dokumentach stwierdza się, że Wielka Brytania powróci do terminologii World Trade Organisatoin, jeśli odejdzie bez umowy. 

Dokumenty sugerują również, że Wielka Brytania będzie musiała wprowadzić nowe ostrzeżenia o obrazie na produktach papierosowych, ponieważ prawa autorskie do istniejących obrazów należą do Komisji Europejskiej. Brytyjskie organizacje pomocowe będą miały zakaz ubiegania się o finansowanie z UE po braku porozumienia Brexit.

Wniosek:

Kup jakiś zapas lekarstw , jedzenia gdyż jeśli nie dojdzie do umowy a nie dojdzie ceny pójdą do góry. Jeśli chodzi sklepy internetowe cóż szukaj dostawców towarów poza UE gdyż będa większe kontyngenty towarów bez ceł z Chin, USA z Indii.

Na wakacje trzeba zabrać poprostu więcej gotówki.

Jedno jest pewne czy będzie umowa czy nie będzie pomiędzy UK i UE, Polacy i emigrancji z Ue będa mogli starać sie o pobyt przez rejestrację na stronie internetowej.

 

Konrad W

 

23 sierpnia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *