Twój statut na wyspach zobacz wzór procedury.

Twój statut na wyspach zobacz wzór procedury.

 

Rząd Wielkiej Brytanii osiągnął porozumienie z Unią Europejską w sprawie praw obywatelskich. Ta umowa ochroni Twoje prawa po opuszczeniu Wielkiej Brytanii przez UE i umożliwi ci kontynuowanie życia tak jak teraz. Obejmuje również członków twojej rodziny.

Aby zabezpieczyć swoje prawa, będziesz musiał złożyć wniosek o status rozliczeniowy za pośrednictwem unijnego programu rozliczeniowego. Program zostanie w pełni otwarty do 30 marca 2019 r.

Twoje prawa nie zmienią się aż do 2021 r., więc nie musisz już składać podania o status zaraz po otwarciu programu.

Szczegóły dotyczące programu podlegają jeszcze zatwierdzeniu przez Parlament.

Proces aplikacji jest tak szybki i przyjazny. Sprawdzone zostaną 3 podstawowe zasady – tożsamość, rezydencja w Wielkiej Brytanii i przestępczość.

Wykorzystamy istniejące dane rządowe, aby zmniejszyć ilość dowodów, które będziesz musiał dostarczyć. Na przykład zapisy HM Revenue and Customs (HMRC) mogą nam pokazać, jak długo tu mieszkasz i pracujesz. Nie będziemy sprawdzać kwoty zapłaconego podatku.

Uzyskanie statusu w ramach programu oznacza, że ​​możesz nadal mieszkać i pracować w Wielkiej Brytanii, jak możesz teraz. Będzie to oznaczać, że będziesz nadal kwalifikować się do:

usługi publiczne, takie jak opieka zdrowotna i szkoły
fundusze publiczne i emerytury

ZObacz proces,.

 

Konrad W

 

13 sierpnia 2018