Tusk zwijać żagle bo idzie nowe Premier May w Davos

Tusk „zwijać żagle”, idzie nowe Premier May w Davos

 

Teraz nadszedł czas dla nowych partnerów‘- Theresa May ostrzega UE w Davos.

Premier powiedziała, że Wielka Brytania  „prowadziła w rozmowach o handlu” i nadal będzie „wiodącym zwolennikiem” wolnego handlu po Brexicie. Ostrzegła jednak, że „jest znacznie więcej do zrobienia przez społeczność międzynarodową” w zakresie handlu, a w szczególności stali.

Pani May rozpoczęła swoje przemówienie, mówiąc, że w zeszłym roku ostrzegła, iż ​​korzyści z wolnego handlu nie są sprawiedliwie dzielone, a to ryzykuje podkopywanie globalnego porządku światowego.Odnosząc się do biznesu, pani May powiedziała, że ​​biznes i rządy muszą współpracować, dodając: „Rozumiem siłę biznesu jako dobrą siłę i dobro, do którego rząd może się przyczynić – stwarzając warunki dla sukcesu firm, które pojawią się i rozwiną”.

Zapowiedziała, że ​​Wielka Brytania będzie „jednym z najlepszych miejsc na świecie, w którym można założyć i rozwijać firmę”.

Zwracając się do liderów biznesu, powiedziała, że ​​”populizm skrajnej lewicy i skrajnej prawicy” nie daje przewidywanego postępu.

Podkreśliła „krytyczny charakter współpracy międzynarodowej” i dodała: „musimy zrobić więcej, aby pomóc naszym ludziom w globalnie zmieniającej się gospodarce”.Pani May zakończyła swoje przemówienie, dodając: „Odnówmy nasze zobowiązanie do współpracy – i postawmy sobie drogę ku korzyści dla wszystkich naszych ludzi, teraz i dla przyszłych pokoleń”.

Słowa pojawiły się po tym, jak premier wysłała ostrzeżenie do Brukseli, nalegając, aby Wielka Brytania już uzgodniła tzw. ustawę rozwodową Brexitu i „z to korzyścią dla UE”, blok powinien zaoferować szeroki zakres transakcji handlowych, w tym usług finansowych.Pani May powiedziała, że ​​miasto Londyn ma „ogromne znaczenie jako światowy ośrodek finansowy”, ostrzegając przywódców Unii Europejskiej przed niebezpieczeństwami wykluczenia brytyjskiego sektora usług finansowych z rynków europejskich.

W rozmowie z Bloomberg, podczas wydarzenia World Economic Forum w Davos, pani May powiedziała: „Londyn ma oczywiście ogromne znaczenie dla Wielkiej Brytanii, ale ma również ogromne znaczenie jako globalne centrum finansowe dla Unii Europejskiej i w rzeczy samej, dla całego zachodniego świata.”

Poniżej pani May z Trumpem a poniżej Tusk przez którego doszło do Brexitu gdyż nie posłuchał Davida Camerona aby zreformować Unię Europejską oraz doprowadził do chaosu emigracyjnego w Europie, otwierając granicę bez kontroli granicznej co widzieli Brytyjczycy na wyspach.

Donald Trump poniżej powiedział, że kocha Wielką Brytanię, że kraje mają podobne pomysły i mają razem specjalne relacje. Jednym słowem kończy się już era Tusków, Shultzów, Junkerów i chaosu i śmierci jaki zgotowali ludziom Eurokracji w tym Polak Tusk, a zaczyna nowa era Wielkiej Brytanii i USA jako liderów światowych i porządku na świecie. Era Brukseli na świecie będzie odchodziła pomału do lamusa za 3-4 lata inne kraje opuszczą lewacki raj z biedy a magnesem dla nich będzie rozwijanie się i bogactwo nowych liderów świata czyli Londynu i Washingtonu.

 

A poniżej Donald Tusk i jego niezrealizowana marzenia aby Wielka Brytania miała sól a nie ciastko do którego dołącza się także nowy Premier PiSu Morawiecki, który też już mówi że Wielka Brytania nie dostanie ciastka. Wstyd aby Polak gadał takie słowa i to szef EU.

Właściwie za złamanie prawa Unii i otwarcie granic bez kontroli granicznej przez co w zamachach zginęły setki ludzi Tusk i Junker powinni zostać postawieni przed Trybunał w Hadze i ze swoich wypłat płacić odszkodowania dla rodzin, które straciły bliskich – dobrze że ich era odchodzi do lamusa jak i Brukseli dlatego Morawiecki nie podnosi najniższej roboczogodziny na 5-6 euro na godzinę w Polsce aby jak najwięcej firmy niemieckie i francuskie wydoiły Polaków z pracy przed rozpadem UE.

 

 

Całe przemówienie Pani May można znaleść na yutube.

Konrad W.

 

26 stycznia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka