Tusk zdradził UE, podpisuje umowe wyjścia UK z UE.

Tusk zdradził UE, podpisuje umowe wyjścia UK z UE.

 

Bruksela przygotowała umowe dobra dla Borysa Johsonsa i wielka Brytania wychodzi z UE 31.10 tego roku

Przewodniczący Komisji Europejskiej Juncker powiedział: „Tam, gdzie jest wola, tam jest umowa – my ją mamy. Jest to uczciwa i wyważona umowa dla UE i Wielkiej Brytanii i świadczy o naszym zaangażowaniu w poszukiwanie rozwiązań ”.

Premier wezwał parlamentarzystów do poparcia jego umowy podczas historycznego sobotniego posiedzenia House of Common.

Johnson powiedział: „Mamy świetną nową umowę, która odzyskuje kontrolę – teraz Parlament powinien zrobić Brexit w sobotę, abyśmy mogli przejść do innych priorytetów, takich jak koszty utrzymania, NHS, przestępstwa związane z przemocą i nasze środowisko”.

„Ratyfikacja umowy o wystąpieniu okazała się jednak trudna w Wielkiej Brytanii. Aby pomóc premierowi Wielkiej Brytanii w uzyskaniu niezbędnej większości w Izbie Gmin, rozmowy z Wielką Brytanią wznowiono na początku września tego roku.

„W odniesieniu do samej umowy o wystąpieniu: negocjacje koncentrowały się na Protokole w sprawie Irlandii / Irlandii Północnej i miały na celu znalezienie wzajemnie satysfakcjonującego rozwiązania w celu rozwiązania konkretnych okoliczności na wyspie Irlandii.”

W liście podsumowano: „Negocjatorzy omówili także deklarację polityczną określającą ramy przyszłych stosunków między Unią Europejską a Zjednoczonym Królestwem.

„Ich celem było dostosowanie Deklaracji Politycznej w taki sposób, aby odzwierciedlała ona odmienny poziom ambicji poszukiwany przez rząd Zjednoczonego Królestwa w sprawie przyszłych stosunków tego kraju z Unią Europejską.

„Negocjatorzy osiągnęli porozumienie w sprawie zmienionego protokołu w sprawie Irlandii / Irlandii Północnej i zmienionej deklaracji politycznej w dniu 17 października 2019 r.

WNIOSEK:

1. Premier UK Borys  nie ma większości w Parlamencie aby wyjść z UE ponieważ Partia Konserwatywna straciła posłów.

2. Parlament zablokował Premierowi UK wyjście z UE bez umowy dlatego jesli do 19 tego miesiaca nie podpisze umowy i nie przegłosuje umowy w Parlamencie UK , musi pisać list o przedłużenie . Musi gdyż jest taka ustawa. Dlatego Bruksela mogła zatrzymać UK w Unii Europejskiej, przedłużać negocjacje do nastepnego roku kiedy będą wybory i UK mogłaby zostać w UE.

Niestety TUSK, Juncker zdradzili kraje Unii Erupejskiej i Wielka Brytania wychodzi z UE w dniu 31.10.19 i nie bedzie już wpłacac 20 mlrd do budżetu Unii. Koniec dotacji dla krajów w UE.

Nie głosuj na Tuska i Liberałów i abyś nie wierzył w Propagandzie mediów liberalnych Bruksela czyli Tusk i Junker że umowa jest wspaniałą wiadomością. 

Mogli zatrzymać UK w Unii Europejskiej gdyż Borys Jonhson nie ma wiekszości w parlamencie UK, jego rząd nie ma większości aby Rządzić i aby wyjść bez umowy. 

Konrad W

Nowy termin Brexitu 31 stycznia 2020 roku

 

 

17 października 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka