Tusk zbędny.Hiszpania i Holandia wspiera UK i Brexit.

 Tusk zbędny.Hiszpania i Holandia wspiera UK po Brexit.

 

Hiszpania „łamie szeregi UE” przeciwstawiając się Angeli Merkel i popierając porozumienie o minimalnych stawkach ceł z UK.

Zarówno Hiszpania, jak i Holandia zgodziły się dążyć do porozumienia w sprawie Brexit „które utrzyma Wielką Brytanię jak najbliżej UE” – doniesiono.Theresa May chce, aby handel bez barier był z UE kontynuowany dla wszystkich ważnych usług i towarów.

Oczekuje się, że poprosi ona również Brukselę o zezwolenie Wielkiej Brytanii na odejście od jej zasad i przepisów, ale kanclerz Niemiec Angela Merkel nazwała jej podejście „wybiórczym” i obiecała nie dopuścić do tego.

Wartość Funta wzrosła po wiadomości o zgłoszonym porozumieniu między Hiszpanią a Holandią.

Funt szterling dziś osiągnął wartość 1,37 USD – najwyższy poziom w stosunku do dolara amerykańskiego, od czasu kiedy spadł dramatycznie po głosowaniu Wielkiej Brytanii o opuszczeniu bloku brukselskiego.

Przywódcy Holandii, Włoch, Polski, Węgier i Irlandii publicznie apelowali do UE, aby nie karała Wielkiej Brytanii za Brexit.

Jednak Hiszpania wciąż domaga się wypowiedzenia na temat przyszłości Gibraltaru, a Bruksela przyznała jej weto do każdej transakcji z Brexitem. Wiadomości pojawiły się po tym, jak hiszpański premier Mariano Rajoy w zeszłym miesiącu przyznał, że Wielka Brytania jest „niezbędnym partnerem” dla Hiszpanii i UE

Podsumowując osiągnięcia obu zespołów negocjacyjnych Brexitu w zakończeniu pierwszego etapu rozmów, powiedział, że Hiszpania będzie potrzebowała porozumienia z Wielką Brytanią podczas wszelkich przejściowych umów, aby utrzymać „fantastyczne stosunki” między oboma krajami.

Wniosek nasuwa się sam, jeśli po Brexit Wielka Brytania będzie się rozwijała a nie straci na opuszczeniu raju Brukseli a nie straci gdyż już Hiszpania i Holandia chce handlować bez barier celnych to inne kraje będą wolały wyjść z Brukseli po co płacić na dużą administrację i wolne kraje bez Shultzów, Tusków, Merkelów, po prostu same będą sobie podpisywać umowy o handlu i emigracji.  Kraje będą mogły w końcu dać mieszkańcom większe benefity i obniżyć podatki gdyż przestaną płacić na wysokie płace i emerytury eurokratów w Brukseli i ich idiotycznych pomysłów.

No niestety straszenie Tuska że Wielka Brytania będzie miała na talerzu sól zamiast ciastko się nie spełni.

Konrad W

13 stycznia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka