Tusk upokorzony, 20 miliardów funtów dla Wielkiej Brytanii

Tusk upokorzony, 20 miliardów funtów dla Wielkiej Brytanii

 

Australia wybrała Brytyjską Firmę  a odrzuciła firmy z Włoch i Hiszpania.

Kontrakt dotyczy budowy 9 nowych fregat wojennych na sume

20 miliardów funtów.

Oświadczenie Rządu w Londynie mówi, że potwierdza to dobre reklację pomiedzy Australią i WIelką Brytanią i daje wielkie korzyści tym dwóm krajom.

 

 

Brytyjski gigant obronny BAE Systems wygrał wielomiliardowy kontrakt od Rządu australijskiego na zbudowanie dziewięciu nowych okrętów wojennych, Statki będą oparte na fregatach przeciwpodwodnych, które BAE buduje dla brytyjskiej Royal Navy.

Statki zostaną wyposażone w systemy obrony antyrakietowej dalekiego zasięgu. Podczas gdy ogólny budżet wynosi 19,6 miliarda funtów, część tego zostanie przekazana firmie BAE Systems w celu zaprojektowania i zbudowania fregat. Statki będą budowane w Australii ale małe i średnie firmy z Wielkiej Brytanii prawdopodobnie wygrywają zamówienia na niektóre z technologii wymaganych na statkach.

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May powiedziała, że ​​umowa była również „ogromnym impulsem” dla brytyjskiej gospodarki i odzwierciedlała rządową strategię „budowania na bliskich relacjach z sojusznikami takimi jak Australia”, ponieważ Wielka Brytania przygotowuje się do opuszczenia UE.

 

Type 26 frigate

 

Przed referendum Tusk zamiast słuchać  Davida Camerona, który chciał zreformować Bruksele Donald  poleciał do Berlina i straszył że głosowanie na Brexit to upadek krajów anglosaskich. Okazuje się widać ze Wielka Brytania rozwija sie cały czas do przodu.

Odrzucenie przez Australię firm z Unii Europejskiej pokazuje że Tusk nie ma tutaj nic do gadania kto będzie jadł sól a nie ciastko.

A oto znów przypominamy slynną przemowę szefa UE Polaka Donalda Tuska, który wyśmiewał sie z Brytyjczyków że przez Brexit bedą mieli sól a nie ciastko a cala sala Polityków  Brukseleskiego „dziadostwa” się śmiała. Ta wypowiedz przejdzie do historii i zostanie wizytowką Tuska za którego Rządów w Brukseli Wielka Brytania opuści UE…Polska niestety już nie ma stoczni gdyż Tusk jako PRemier w Polsce wszystko pozamykał zostały więc tylko produkcja kiełbas i częsci do niemieckich samochodów ale z tego się mocarstwa nie da zbudować.

 

 

Konrad W

30 czerwca 2018