Tusk się obudził, teraz Bruksela chce gwarancji emigrantów w UK

Tusk się obudził, teraz Bruksela chce gwarancji emigrantów w UK

 

Bruksela żąda gwarancji dla obywateli UE w Wielkiej Brytanii od pięciu lat, uzyskujących stałe prawo do pozostania.

UE wzmocniła stanowisko negocjacyjne Brexit, ponieważ dwie najbardziej bliskie osoby w Bloku przyjadą do Londynu na Downing Street, aby spotkać się z Theresą May.

Nowe projekty wytycznych negocjacyjnych Rady Europejskiej, które mają zostać zatwierdzone na szczycie w ten weekend, mówią, że Bruksela będzie wymagać, aby wszyscy obywatele UE, którzy mieszkali w Wielkiej Brytanii od pięciu lat, otrzymali prawa stałego pobytu. Prezydent UE Jean-Claude Juncker i jego szef Brexit, Michel Barnier, zostaną poproszeni na kolację w czwartek w środę wieczorem, aby omówić szczegóły.

Nowe wytyczne dotyczących obywateli UE stanowią, że gwarancje praw przyznane przez Zjednoczone Królestwo muszą być „skuteczne, egzekwowane, niedyskryminacyjne i wyczerpujące, w tym prawo do stałego pobytu po stałym okresie Pięć lat legalnego zamieszkania „. Następnie dokument dodaje: „Obywatele powinni mieć możliwość korzystania z ich praw poprzez sprawne i proste procedury administracyjne”.

Wytyczne UE zostaną również omówione, ponieważ zostaną one oficjalnie zatwierdzone przez pozostałe 27 państw UE w sobotę. Obywatele UE niepewni ich statusu wysyłają dokumenty o rezydenturę, ale skarżyli się na skomplikowaną i długą procedurę składania wniosków, biurokrację i wysokie koszty.

 

The new paragraph in the guidelines relating to EU citizens emerged in the last 24 hours and states that guarantees of rights given by the UK must be “effective, enforceable, non-discriminatory and comprehensive, including the right to acquire permanent residence after a continuous period of five years of legal residence.”

The document then adds: “Citizens should be able to exercise their rights through smooth and simple administrative procedures.

Brussels will demand all EU citizens who have lived in the UK for five years acquire permanent residence rights

Oto Junker już dzisiaj w Londynie, już się przymila „fałszywy” gość.

May123

 

Komentarz:

Jak idiotyczna jest Bruksela pokazuje kolejny przykład.

Premier May dwa razy wyciągała rękę do Brukseli aby zgodziła się na gwarancję dostawania zasiłków dla osób z UE na terenie wysp . Raz od razu po głosowaniu na Brexit i później w styczniu . Niestety Tusk ani Junker ” mieli” to w czterech literach. Teraz jak ludzie w Europie mają dość głupich Eurokratów którzy zniszczyli Europe i zauważyli że Londyn nie daje wszystkim rezydentur i poważnie bierze się za segregację emigrantów, chcą pokazać jacy są świeci. Niestety to dla osób które sa tylko powyżej 5 lat.

Gdyby wtedy się zgodzili nie byłoby teraz problemu, niestety chcieli pokazać jacy są silni, a tak naprawdę to totalna bieda i chaos w krajach unijnych za ich Rządów.

Oto słowa Premier May  – kiedy proponowała to Tuskowi 17 stycznia 2017 roku podczas przemówienia na całą Wielką Brytanię . Czas na filmie 18 minuta i 35 sekunda. – ale chłopina się nie ujął za emigrantami.  Wtedy chciała gwarancji wszystkim Europejczykom na wyspach w zamian za gwarancje Brytyjczyków w Europie.

Tusk zniszczył Europę emigrantami i położył turystykę Francji, Grecji, Włoch,zginęło wielu ludzi w zamachach. Przez jego negocjacje przed Brexitem straciła UE największy kraj czyli Wielką Brytanię , przegrał referendum w Holandii i we Włoszech a teraz emigrantów w tym Polaków.

 

Konrad W

 

 

26 kwietnia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka