Tusk radzi Premier May opóznić Brexit.

Tusk radzi Premier May opóznić Brexit.

 

: Donald Tusk twierdzi, że przedłużenie artykułu 50 jest „racjonalnym rozwiązaniem”.

Przewodniczący Rady Europejskiej powiedział, że jest teraz „absolutnie jasne”, że w Izbie Gmin nie ma „większości” dla porozumienia w sprawie umowy, dodając, że Bruksela i Wielka Brytania stanęły teraz w obliczu „chaotycznego Brexitu lub przedłużenia”.

Przemawiając na zakończenie szczytu UE-Egipt w Egipcie, Tusk powiedział dziennikarzom:

„Im mniej czasu upłynie do 29 marca, tym większe jest prawdopodobieństwo przedłużenia Brexit,

„Wierzę, że w sytuacji, w której znajduje się przedłużenie, byłoby racjonalne rozwiązanie. Ale premier May wciąż wierzy, że jest w stanie uniknąć tego scenariusza. „

 

Wypowiedz Tuska następuje kilka godzin po tym, jak  zorganizował spotkanie z Angelą Merkel podczas śniadania w Sharm El Sheikh, gdzie przeprowadzili „przelotną” dyskusję o opóźnianiu Brexitu.

Pani May rozważa plany opóźnienia Brexitu o co najmniej dwa miesiące, jeśli nie jest w stanie ratyfikować jej umowy do 12 marca.

Pani May próbowała zmniejszyć szanse opóźnienia na konferencji prasowej po południu, twierdząc, że przedłużenie „nie daje decyzji w Parlamencie, nie daje porozumienia”.

 

Apelując do parlamentarzystów, Pani May powiedziała, że ​​kiedy umowa zostanie zwrócona do Izby Gmin przed 12 marca, miała nadzieję, że Parlamentarzysci poprą jej zmieniona umowe aby Wielka Brytania mogła opuścić „w sposób płynny i uporządkowany”.

Jednak posłowie Brexiter nie chcą jej poprzeć co ciekawe większa częśc znów Parlamentarzystów może zagłosowac za opóznienie Brexitu w tym jej Ministrowie dlatego Pani May odmówiła komentarza na pytanie, czy ministrowie zostaną zwolnieni z powodu głosowania za poprawką, która ma na celu zmuszenie rządu do opóźnienia Brexitu.

Do Brexity zostało już 34 dni.

Konrad W

 

.

 

25 lutego 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Czas po Brexit

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *