Tusk przedstawił plan UE do Brexit, zmiękł o emigrację

Tusk przedstawił plan UE do Brexit, zmiękł o emigrację

 

Projekt UE w sprawie Brexitu wyklucza rozpoczęcie  negocjacji handlowych z Wielką Brytanią, zanim podejmowane są „wystarczające postępy” w innych kwestiach to powiedział Donald Tuska dzisiaj na spotkaniu.

Inne kwestie obejmują status trzech milionów obywateli UE w Wielkiej Brytanii i milion Brytyjczyków w UE. Sprawa ta ma zostać negocjowana na wstępie.

Zgodnie z projektem głównym celem UE jest „zachowanie jej interesów, państw członkowskich, obywateli i przedsiębiorstw”. Wzywając do „stopniowego podejścia, które ma pierwszeństwo w kwestii uporządkowanego wycofania się”, sugeruje ona rozpoczynanie dyskusji o rozstaniu. Mogli następnie przejść do rozmów na temat przyszłego związku handlowego między UE a Wielką Brytanią.

W projekcie poruszono kwestię tego, co Wielka Brytania musi musieć płacić za opuszczenie UE,  szacowane kwoty wyniosły 60 mld euro.

Determinacją bloku UE jest zapewnienie „rachunku rozwodowego” bo jednolite rozliczenie finansowe powinno zagwarantować, że Unia i Zjednoczone Królestwo przestrzegają zobowiązań podjętych przed dniem wycofania. Inne wytyczne dotyczą elastycznych i pomysłowych rozwiązań w kwestii granicy lądowej Wielkiej Brytanii z Republiką Irlandii w celu „uniknięcia twardej granicy”.

Jeśli chodzi o Gibraltar : Zjednoczone Królestwo opuszcza UE i żadne porozumienie między Unią Europejską a Wielką Brytanią nie może mieć zastosowania do terytorium Gibraltaru bez porozumienia między Królestwem Hiszpanii a Zjednoczonym Królestwem.

Brytyjscy konserwatywni posłowie zareagowali, ostrzegając, że suwerenność Gibraltaru nie podlega negocjacjom.

A co z bezpieczeństwem Wielkiej Brytanii? Jeden z czołowych urzędników UE sugerował, że blok nie może działać bez Wielkiej Brytanii w sprawach dotyczących obronności i bezpieczeństwa.

Pismo pani Premier May zostało zinterpretowane przez niektórych jako wycofanie współpracy z UE w sprawach dotyczących bezpieczeństwa. Przemawiając na spotkaniu NATO w Brukseli szef polityki zagranicznej Federica Mogherini powiedziała że: „Wielka Brytania wkłada dziś tylko 3% naszych cywilnych możliwości w naszych operacjach i misjach UE, a tylko 5% w operacjach wojskowych. ”

Jednym słowem Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział, że negocjacje handlowe UE-Zjednoczone Królestwo mogą rozpocząć się jesienią. Tusk stwierdził: „Uruchomienie równoległych rozmów na wszystkie tematy dotyczące Brexitu w tym samym czasie nie nastąpi.”

 PODSUMOWANIE:

Największy szkodnik Unii Europejskiej przez którego kadencję Wielka Brytania wyszła z Unii jak doszło do strasznej emigracji ludzi z Bliskiego Wschodu oraz zginęło wielu ludzi w zamach  widać że zmiękł jeśli chodzi o Emigrację.

Przypominamy, że nie byłoby tego problemu gdyby Bruksela już wcześniej się zgodziła z Premier May, że emigracji mogą zostać na wyspach w zamian na normalne życie Brytyjczyków w Unii. Wtedy Tusk i Merkel dwukrotnie nie podjęli podanej ręki przez Premier May teraz świadczy to jednak że  ” mina mu zmiękła „. Pewno jest to podyktowane naciskami innych krajów Unijnych.

Jeśli chodzi o kasę jaką chce Bruksela tutaj raczej szybko się nie dogadają gdyż to politycy z Londynu chcą kasy ale od Unii Europejskiej dlatego do normalnych negocjacji jeszcze bardzo daleko. Dla kogo czas przedłużających się negocjacji będzie  gra rolę ?

Na uwagę zasługują także słowa szefowej polityki zagranicznej Federica Mogherin,i która jednak dała sygnał że UE sobie bez Brytyjczyków poradzi w kwestiach bezpieczeństwa a to źle znaczy dla bezpieczeństwa Polski. Gdy Niemcy gwarantowały bezpieczeństwo Polski były 3 rozbiory i dwie wojny. Ponadto rozbiór ekonomiczny za Rządów Partii Unii Wolności i Platformy sprzedano cały majątek kapitałowi zachodniemu a Polacy byli „białymi murzynami” za 200 euro na miesiąc.

Generalnie nasz „ananas”  z Unii Europejskiej stracił odważną twarz i się zestarzał może w końcu doszło do niego, że właśnie zniszczył zwykłym ludziom Europe bo słuchał Merkel a nie 27 krajów Unijnych oraz Davida Camerona.

Konrad W

 

31 marca 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Świat