Tusk popełnił „błąd dołaczy do piekła”-były Sekretarz Brexit David Davis

Tusk popełnił „wielki błąd dołaczy do piekła”-były Sekretarz Brexit David Davis

 

Były Sekretarz Brexit David Davis powiedział, że przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk popełnił „wielki błąd”, gdy powiedział, że jest „specjalne miejsce w piekle” dla wybitnych Brexiteers podczas ognistej wspólnej konferencji prasowej z udziałem premiera Irlandii, Leo Varadkara.

Wybitny Brexiteer powiedział panu Tusk będzie więcej Brytyjczyków popierających Brexit w wyniku ostatniej rundy „zastraszania” z Unii Europejskiej. Pan Davis powiedział: „Wielkim błędem, jaki dziś popełnił pan Tusk, było to, że nie myślał o wpływie głosujących na tego rodzaju uwagi, ponieważ będą się tym urażać. Na odwrocie komentarza pana posła Tuska otrzymacie Remainersa. „Mówiąc na spotkaniu w Peston ITV, pan Davis zażartował, że przewodniczący Rady Europejskiej może dołączyć do Brexiteers w piekle.

Były sekretarz Brexit powiedział: „Kiedy ludzie rzucają obelgi, mówi o nich więcej niż ludzie, których obrażają.

Pan Davis powiedział, że istnieje „wiele powodów”, dlaczego Wielka Brytania nie ma porozumienia w sprawie Brexitu . Dodał: „Będziesz pamiętać o swoim programie podczas wyborów parlamentarnych  Davis powiedział, że Wielka Brytania popełniła szereg błędów przez cały okres negocjacji z Brukselą, w tym nie rozwiązano w tym samym czasie handlu, „pomyłki” nad językiem w Irlandii Północnej oraz obszaru celnego, który przeszedł w stan spoczynku.

Podczas wspólnej konferencji prasowej z udziałem Irlandzkiego Taoiseacha, Leo Varadkara, Tusk powiedział: „Zastanawiam się, jak wygląda to wyjątkowe miejsce w piekle dla tych, którzy promują Brexit, nawet bez szkicu planu, jak bezpiecznie go przeprowadzić.”

W czasie tego ognistego przemówienia Tusk wezwał premier Theresę May do powrotu do Brukseli w czwartek z „realistyczną sugestią”, by rozwiązać impas Brexitu.

Eurocrat ostrzegł także Wielką Brytanię, że Umowa o wypowiedzeniu Brexitu „nie jest otwarta na renegocjacje„. Powiedział: „Mam nadzieję, że jutro usłyszymy od premiera May realistyczną sugestię, jak zakończyć impas, w którym proces uporządkowanego wycofania się Wielkiej Brytanii z UE znalazła się po ostatnich głosowaniach w Izbie Gmin. „

Polski polityk powiedział także, że UE przygotowuje się na „ewentualne fiasko”, które może się wydarzyć, jeśli Wielka Brytania opuści UE bez umowy.

Pan Varadkar, który w środę rozmawiał z Brukselą w Brukseli, w celu znalezienia rozwiązania irlandzkiej kwestii granicznej, podkreślił, że mechanizm ochronny musi pozostać na miejscu i nie może być zmieniany pomimo apeli premiera o zapewnienie praw.

Wybitny Brexiteer Nigel Farage odpowiedział na komentarz Tuska i napisał na Twitterze: „Po Brexit, będziemy wolni od niewybranych, aroganckich łobuzów takich jak ty i prowadzących nasz własny kraj. Brzmi dla mnie bardziej jak niebo.

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker został zapytany bezpośrednio o uwagi pana Tuska w środę. Pan Juncker powiedział: „Jestem mniej katolicki niż mój dobry przyjaciel Donald. On wierzy wyłącznie w Niebo. Wierzę w niebo. I nigdy nie widziałem piekła oprócz czasu, w którym wykonywałem swoją pracę tutaj, to piekło. „

Konrad W

 

7 lutego 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Czas po Brexit

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *