Tusk ostrzega UK. Albo umowa May albo nie ma Brexit

 

Tusk ostrzega UK. Albo umowa May albo nie ma Brexit

 

Donadl Tusk ostrzegł brytyjskich parlamentarzystów, że jeśli odrzucają umowę odstąpienia od Theresy May, czeka ich wybór: albo nie ma umowy, ani nie ma Brexitu.

Przewodniczący Rady Europejskiej starał się wyjaśnić, że porozumienie jest „jedynym możliwym” jakie Unia Europejska moze zatwierdzic.

Jesli Parlament go odrzuci mowi ze nie bedzie Brexitu.

Przemawiając na szczycie G20 w Argentynie, Tusk podkreślił, że porozumienie między Unią Europejską a Wielką Brytanią stanowi „uporządkowany rozwód”.

 

Kontynuował: „Kilka dni przed głosowaniem w Izbie Gmin coraz wyraźniej widać, że ta umowa jest najlepsza  – w rzeczywistości to jedyna możliwa umowa.

„Jeśli ta umowa zostanie odrzucona w Izbie Gmin, pozostaniemy z nią, jak to zostało podkreślone kilka tygodni temu przez premiera Maya, alternatywa – nie ma żadnej umowy ani żadnego Brexitu.

„Chcę was zapewnić, że UE jest przygotowana na każdy scenariusz.”

Spekulacje na temat liczby posłów torysów aby sprzeciwić się umowie pani May w ostatnich dniach sugerują, że może wynosić nawet 100 osob..

O co chodzi – Pani May ma uklad, umowe z Bruksela aby Brexit praktycznie trzymal blisko Brytanie przy UE i Wielka Brytania byla bez umowy handlowej z USA.

Tusk straszyl UK przed referendum, teraz znow straszy ale kiedys tez tak w 1940 roku straszono Wielka Brytanie z ust jednego pana z Berlina.

Tusk chce pozbawic wolny narod Brytyjski Brexitu jesli nie zgodzi sie Parlament UK na jego umowe z Brukseli….Niesamowity czas nastal lamania demokracji , nie mozna odejsc z UE i miec swoj wolny narod…To fajny przyklad dla Polski i innych krajow ze nie da sie opuscic UE jesli sie Bruksela nie zgodzi…kraje w Europie juz sa w niewoli ale tego ludzie nie rozumieja.

Polska nie ma szans wyjsc z UE, praktycznie zaden kraj w Europie juz nie ma odwrotu….

Glosowanie w Parlamencie w Londynie juz w grudniu, czy poslowie UK przestrasza sie
Tuska?

 

Konrad W

 

30 listopada 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Czas po Brexit

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  1. Co Tusk bredzi , Wielka Brytania moze wyjsc bez zadnej umowy , czyli Hard Brexit , UE nie jest wstanie zatrzymac Brexitu , nawet terroryzujac Wielka Brytanie swoimi pogrozkami .