Tusk ogłosi nowy termin Brexitu… Boro nie ma Brexitu 31 pazdziernika..

Uk nie opuści UE 31.10. Borysa plan odrzucony w głosowaniu – Tusk ogłosi nową datę Brexit.

 

Brexit się opóźni PONOWNIE – deputowani blokują plan Borysa z zamiarem udaremnienia wyjścia z 31 października
BORIS JOHNSON dostał kolejny druzgocący cios w plany Brexitu, ponieważ posłowie zablokowali harmonogram jego umowy podczas głosowania

 Zapytano posłów, czy zatwierdzili harmonogram uchwalenia projektu umowy o wystąpieniu z UE. Głosowali  – 308 posłów za, ale 322 posłów przeciw.

Premier powiedział, że nie ma innego wyjścia, jak zawiesić ustawodawstwo w sprawie Brexitu.

Johnson ostrzegł również, że niepowodzeniem w realizacji jego planów będzie „zamknięcie ścieżki wyjścia z umowy w dniu 31 października i otwarcie ścieżki do braku porozumienia za dziewięć dni”.

Tymczasem przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział, że wnioskowane rozszerzenie art. 50 zostanie potraktowane „z całą powagą”, ponieważ konsultuje się z przywódcami UE, którzy mogą zablokować ten ruch.

Powiedział: „Oczywiste jest, że wynik tych konsultacji będzie w dużej mierze zależeć od tego, co brytyjski parlament podejmie lub nie zdecyduje.

„Powinniśmy być gotowi na każdy scenariusz. Ale jedno musi być jasne: jak powiedziałem w sobotę premierowi Johnsonowi, Brexit bez porozumienia nigdy nie będzie naszą decyzją. ”

Dlatego jesli UE nie chce wyjścia bez umowy Tusk da nowy termin Brexitu . Kolejny spodziewany termin Brexitu to 31.01.2020

Oto dzisiejsze głosowanie

Kobran W

 

22 października 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *