Tusk oferuję umowę UK „Kanada +++”. Czy May zbuduje królestwo „

Tusk oferuję umowę UK „Kanada +++”. Czy May zbuduje królestwo „

 

Czołowi Brexiteers Jacob Rees-Mogg, Nigel Farage i Boris Johnson wezwali Theresę May do zaakceptowania unijnej oferty umowy „Kanada +++”.

Ale co tak naprawdę dotyczy umowa Kanady?

Kanada podpisała kompleksową umowę o wolnym handlu z UE w 2016 r. po siedmiu latach sporów między obiema stronami.

Porozumienie usuwa cła na prawie wszystkich towarach będących przedmiotem wymiany między dwoma blokami.

Kanada nie musi przestrzegać przepisów UE ani wpłacać do budżetu bloku, ale produkty sprzedawane w Europie muszą być zgodne z normami UE.

Umowa Kanady dotyczy niektórych usług, ale niektóre sektory są wyraźnie wyłączone z umowy.

Zwolennicy umowy Canada +++ powiedzieli, że można wynegocjować bezkompromisowy dostęp do sektora usług finansowych w UE, choć Bruksela nalegała, że banki i instytucje finansowe Wielkiej Brytanii nie będą mogły swobodnie handlować z kontynentem bez pozostawania częścią jednolitego rynku.

WNIOSEK:

Ta umowa jest wspaniała dla WIelkiej Brytanii będzie można handlować bez ceł i bez wpłat do UE więc Rząd w Londynie będzie mógł przeznaczyć te pieniądze na pomoc i rozwój swoich firm. Premier May obiecałą zbudować nowe Krolestwo , ludzie mają być dumni z Brexitu. Jeśli życie się polepszy a polepszy widać wyraznie kolejnymi krajami będa Włochy i Grecja i będa chciały handlować bez wpłat jak Wielka Brytania,.Polskę nie stać na opuszczenie UE i handlowanie umową Kanada plus.

Ponadto Londyn już zapowiedział sortowanie emigrantów z Polski i z UE , wiec benefitów juz na rodziny ludzie nie dostaną tak łatwo dlatego budżet zaoszczedzi wielkie pieniądze.

Nadchodzi kres panowania Brukseli, Republika UE już pomału bedzie się zwijać a nie rozwijać. Republika Lewactwa w Brukseli traci MOC i siłe.

Polska też straci wielkie pieniadze jakie wpłacała UK do budżetu a to oznacza że Morawiecki z PIS jeszcze bardziej bedzie podnosił ceny energii a przy tym produktów dla biednych Polaków aby wpłacić więcej do Brukseli, kraje będa musiały uzupełnić dziurę budżetową po Wielkiej Brytanii. Obecnie ceny w Polsce oszalały bo Rzad Morawieckiego zarabia na VACIE czym większa cena wiecej zabiera i rozdaje dlatego bieda rośnie wśród emerytów i ludzi bez dzieci a teraz zapowiedział płacenie za mieszkania dla emigrantów w Polsce na 15 lat i przyjął już 30 000 a to oznacza że bedzie jeszcze drozej.

Konrad W

Premier May obiecuje lepsze życie dla kraju, ludzi poza Unią Europejską

 

5 października 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Czas po Brexit