Tusk kontraatakuje, uderza w Trumpa. Kara dla amerykańskiej firmy w UE

Tusk kontraatakuje i uderza w Trumpa. Kara dla amerykańskiej firmy w UE

 

Prezydent USA Donald Trump przekreślił UE za „uderzenie pięcioma miliardami dolarów w jedną z naszych wspaniałych firm, Google”  kilka dni po tym, jak opisaliśmy UE jako „wroga”.

 Firma Google otrzymała rekordową grzywnę za naruszenie przepisów dotyczących konkurencji.

Pani Vestager unijna komisarz ds. Konkurencji ogłosiła grzywnę w środę po trzyletnim dochodzeniu w sprawie firmy Google.

Podczas gdy sama dominacja nie stanowi problemu, powiedziała pani Vestager, wiodące na rynku firmy ponoszą „szczególną odpowiedzialność”, aby konkurenci mogli konkurować.

Orzekła, że ​​Google naruszyło tę odpowiedzialność przez instalowania oprogramowania na telefonach i dławiących konkurencji. Android, wyszukiwarka Google i Chrome są używane na około 80% smartfonów.

 

„Google musi przestrzegać przepisów UE dotyczących dominujących firm. Google naruszyło te zasady od 2011 r. „

Firma musi teraz przestrzegać nowe przepisy w ciągu 90 dni lub musi ponieść dodatkowe wysokie grzywny, które będą nakładane za każdy dzień, w których nie spełnia wytycznych.

Zarzut UE do Google następuje za sześć do osiem lat za późno, a użytkownicy płacą za to cenę, powiedział Geoff Blaber z CCS Insight.”Każde działanie ze strony UE jest podobne do zamykania stabilnych drzwi ” – powiedział.

 

„Istnieje poważne niebezpieczeństwo niezamierzonych konsekwencji, które stanowią krzywdę dla konsumenta. Obejmuje to zwiększoną fragmentację i większą niespójność aplikacji ze wzrostem kosztów sprzętu, jeśli Google zdecyduje się zmienić lub dostosować model biznesowy Androida „.

Vestager oświadczył, że Google zablokował rywali, zmuszając głównych producentów telefonów, w tym Samsunga z Korei Południowej i chińskiego Huawei, do zainstalowania wcześniejszej wyszukiwarki i przeglądarki Google Chrome, tym samym zapobiegając atakowaniu konkurentów. Zostały one również skonfigurowane do domyślnego ustawienia wyszukiwarki Google jako warunku licencjonowania niektórych aplikacji Google. Wyszukiwarka Google i Chrome zostały w rezultacie zainstalowane na „znaczącej większości” urządzeń sprzedawanych w UE, mówi Komisja Europejska

18 lipca 2018 r. – Unijne organy antymonopolowe przekazują Google karę w wysokości 5 mld USD (3,8 mld GBP / 4,3 mld EUR) po trzyletnim dochodzeniu.

Oto tweet Trumpa.

Jak odpowie Trump i kiedy Eurokraci w Brukseli padną na deski i wywieszą białą flagę podczas „boksowania ” ze Stanami Zjednoczonymi ? 

Znając ich „kłamstwa liberalne” jak już będą przegrywać i tracić finansowo ogłoszą w Brukseli że nie ma żadnej rywalizacji z USA.

Konrad W

 

19 lipca 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Świat