Tusk karze Brytanię, olbrzymia pożyczka Polski na Uniwersytety

Tusk karze Brytanię, olbrzymia pożyczka Polski na Uniwersytety

 

UE „karze” Wielką Brytanię mizernymi trzema pożyczkami od momentu uruchomienia art. 50

Nowe szokujące liczby pokazują, w jaki sposób UE „karze” UK, wstrzymując nisko oprocentowane kredyty bankowe, a jednocześnie przekazując światu miliardy funtów inwestycji.

Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) – który w 16 procentach należy do brytyjskich podatników – udzielił brytyjskim projektom tylko trzech pożyczek o wartości 285 milionów funtów, odkąd art. 50 został uruchomiony 29 marca zeszłego roku.

W tym samym dziewięciomiesięcznym okresie EBI podpisał 707 pożyczek o wartości 48,1 miliarda funtów dla innych członków UE i 136 pożyczek o wartości 5,8 miliarda funtów dla dziesiątek krajów spoza UE.

– Obejmują one 887 milionów funtów na nową linię metra wokół Paryża:

400 milionów funtów na posprzątanie zanieczyszczonej niemieckiej rzeki 

648 milionów funtów dla polskich uniwersytetów !!!

 488 milionów funtów na dwie nowe miejskie linie pociągów w Indiach.

Nawet Chiny – druga co do wielkości gospodarka świata – otrzymały 266 milionów funtów, które wydały na projekty transportowe, energetyczne i wodne, podczas gdy bogata Norwegia dostała 266 milionów funtów na elektroenergetyczny kabel podmorski. Inne kraje spoza UE, takie jak Turcja, Ukraina, Argentyna, Kazachstan, Meksyk i Republika Południowej Afryki, również otrzymały pożyczki o niskim oprocentowaniu.

Chociaż dyrektor EBI Werner Hoyer zaprzeczył, jakoby zamrażanie kredytów dla Wielkiej Brytanii miało miejsce, w 12 miesięcy przed uruchomieniem art 50, jego bank przyznał 53 pożyczki w Wielkiej Brytanii o wartości 5,8 miliarda funtów.

Od czasu podpisania artykułu 50, Włochy dostały 85 pożyczek EBI o wartości 8 880 milionów funtów, Francja 84 pożyczki o wartości 6,025 miliona funtów, Niemcy mają 60 pożyczek o wartości 4 770 milionów funtów, a Polska ma 50 pożyczek o wartości 4 018 milionów funtów.

Europa Wschodnia i Rosja dostały 20 pożyczek o wartości 623 milionów funtów, w tym dziewięć pożyczek dla Ukrainy, na przykład 142 miliony funtów na przedłużenie linii metra w Charkowie i 19 milionów funtów na linię do przetwarzania pomidorów.

W Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie udzielono 30 pożyczek o wartości 1 594 milionów funtów, w tym 10 dla Maroka o wartości 426 milionów funtów, na przykład 53 miliony funtów na tramwaj Casablanca. Afryka, Karaiby i Pacyfik otrzymały 42 pożyczki o wartości 1 183 milionów funtów, w tym 71 milionów funtów na nową usługę szybkiego transportu autobusowego w Dakarze, Senegalu i 57 milionów funtów na projekt wodny na Fidżi.

———————————————–

Wniosek – teraz wiadomo dlaczego Rząd Morawieckiego nie obniża ani podatków ani ZUSów i Polacy zarabiają grosze bo POLSKA ma olbrzymie pożyczki do spłaty. Pytanie jakie PRYWATNE Uniwersytety wzięły takie olbrzymie pieniądze a może nie Uniwersytety. Ministrem Edukacji w Rządzie PIS jest Gowin były członek Unii Wolności i wiceminister w Rządzie Donalda Tuska….

Polska już upada gdy Rządziła PO prawicowe media pisała jak PO zadłuża Polaków teraz ktoś wziął olbrzymie kredyty i zadłużył Polaków i nikt nie szuka winnego i gdzie wydano te pieniądze. To pokazuje że PIS przejął władzę tylko dla swoich polityków i znajomych mediów a Polacy cóż mają tyrać za najniższe pensje w Europie przy najwyższym Zusie aby dostać grobową emeryturę. Brakuje w Polsce niezależnych mediów, które będą patrzyły i na ręce lewaków z PO jak i ręce socjalistów z PIS.

648 miliony funtów x 4.7 złoty kurs funta = 3 045 600 000 złotych czyli ponad 3 miliardy ktoś sobie wziął kredyt a Polski podatnik musi to spłacać.

Na zdjęciu Gowin i Premier Morawiecki , czy wie o kredycie ?

Znalezione obrazy dla zapytania morawiecki i gowin

Artykuł kto ile wziął pożyczek i na co był skandalem na wyspach brytyjskich i pokazał skalę marnotrawstwa pieniędzy przez Brukselę.

Poniżej Polska bieda.

Image result for polska bieda

Konrad W

 

17 stycznia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polska