Tusk, Junker idą na wojnę gospodarczą z UK, szykuj walizki, funt spada

Wielka Brytania

Dwie minuty chaosu podczas notowań w Azji wystarczyły, aby brytyjski funt zjechał do najniższego od 31 lat poziomu – podają dealerzy.

Funt spadł o 10 procent – z poziomu około 1,26 USD za funta do 1,1378 USD na niektórych platformach handlu. Brytyjska waluta szybko jednak odbiła się – do około 1,25 USD, a teraz jest po 1,2432 USD, po spadku o 1,5 proc.  Niektórzy traderzy mówią, że tak gwałtowne zmiany kursu funta wywołały zainicjowane komputerowo zlecenia sprzedaży waluty.

Inni zwracają uwagę na obawy rynków przed „twardym” wychodzeniem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, co zainicjowało falę wyprzedaży brytyjskiej waluty.

 Prezydent Francji Francois Hollande stwierdził w czwartek, że Unia Europejska musi pozostać stanowcza wobec Wielkiej Brytanii po zapowiedzi przez brytyjską premier wyjścia W.Brytanii z Unii Europejskiej.

 Opisując tę procedurę Theresa May powtórzyła w środę swoje zobowiązanie do uruchomienia procedury przed końcem marca przyszłego roku, a także przygotowania tzw. wielkiej ustawy uchylającej na wiosnę.  „Nasze prawa nie będą tworzone w Brukseli, ale w Westminsterze (siedziba brytyjskiego parlamentu – PAP); nasi sędziowie nie będą zasiadać w Luksemburgu, ale w sądach na terenie całego kraju. Zwierzchność unijnego prawa skończy się na zawsze” – zapewniała.

Globalne rynki obawiają się „twardego” wyjścia Brytanii z UE – w takiej sytuacji sytuacja brytyjskiego funta jest mocno niepewna, a waluta Brytyjczyków narażona jest na ataki spekulacyjne.

„Dzisiaj nie było żadnej przyczyny do tak silnych zmian kursu funta. To było naprawdę kilka szalonych minut” – ocenia piątkowe potężne „tąpnięcie” funta podczas handlu w Azji jeden z traderów amerykańskiego banku.(PAP)

PODSUMOWANIE:

Tusk, Juncker, Niemcy, Francja chcą ukarać Wielką Brytanię że wyszła z Unii Europejskiej. Nie dochodzi co ich ” małego  ” rozumu że wyszła gdyż nie podoba się im jak zarządzana jest Unia Europejska. Że Bruksela nakazuje przyjmować emigrantów z Syrii bez konsultacji że Bruksela nie ustanawia „minimum zarobku ” w całej Unii Europejskiej oraz zbliżonych „dotacji dla rodzin ” aby zmniejszyć emigrację ludzi za pracą. Polska, Rumunia, Bułgaria, Hiszpania, Portugalia, Słowacja to kraje z których miliony ludzi opuściło i przeniosło się w większości do Wielkiej Brytanii po zasiłki na rodzinę i po pracę. Każde wiadro jednak ma swoje dno. Nie potrafią docenić że Brytania dała pracę i zasiłki na rodzinę ponad 3 miliony osób z biednych krajów Unijnych których Bruksela w ogóle nie reformuje.

Widać jednak że Bruksela chce ukarać Wielką Brytanie  (co nie ma nic z demokracji ) aby żaden inny kraj nie opuścił bloku. Wniosek jeden szykuje się wojna gospodarcza, jeśli Unia nałoży wizy na Brytyjczyków i ocli ich towary , zrobi to samo Wielka Brytania a to już będzie nowa era w Europie czyli wymiana ciosów .Oczywiście jeśli 1.5 miliona Brytyjczyków wróci do kraju Polacy, Rumunii, Bułgarzy, Hiszpanie, Portugalczycy , Litwini kto nie ma paszportu pakować walizki na wyjazd.

Proszę zobaczyć jak „podła jest Bruksela ” – Angela Merker wczoraj powiedziała że nakłada 5 letni okres nie wypłacanie zasiłków dla Europejczyków – więc czemu Bruksela nie nakłada na nich kar ?

Historia dominacji Niemiec w Europie wraca a komu się nie podoba będzie zniszczony…

Bruksela będzie chciała aby na kolana padła Brytania – jak za czasów Hitlera gdy bombardował Londyn – teraz to samo chce zrobić  „Gang” z Brukseli. Choć Premier Wielkiej Brytanii chce normalnej współpracy czyli wszyscy zarabiają dalej na wolnym handlu bez barier ” co ciekawe więcej zarabiają kraje Unijne niż Wielka Brytania – tabela poniżej ”  – Londyn  chce tylko decydować o ilości emigracji.

Tusk i Junker nie potrafią zrozumieć, że to przez nich Anglia wyszła z UE…Europa jest na poważnej drodze do konfliktu…a chwili kiedy Niemcy i Francja będą chcieli zbudować Europejską Armię i osłabić NATO i być silniejsi od Brytanii może dojść do kolejnej wojny na kontynencie o czym mówił Cameron podczas jednych ze spotkań przed referendum.

O „Gangu snobów z Brukseli ” poczytasz poniższy link.

http://polskie-echo.com/gang-brukseli-ma-problem-kto-straci-brytania-czy-europa-przez-brexit/

Przecież na cłach jakie chce nałożyć Bruksela straci najwięcej Polska i Hiszpania – biedne kraje, bo ich towary przegrają w konkurencji z towarami z Azji z USA i Oceanii. No tak ale trzeba ukarać Brytyjczyków….Jak będziesz pakował walizki i opuszczał Wielką Brytanie lub nie dostaniesz pracy lub zasiłków choć nawet jesteś tutaj 5 lat nie zapomnij podziękować Tuskowi i Junckerowi.

W przypadku wojny gospodarczej, spadku zamówień produkcji, spadku sprzedaży, powrotu na wyspy miliona Brytyjczyków z krajów Unii którzy będą musieli dostać wizy, Brytania będzie zmuszona nie tylko zmniejszyć przyjazd nowej emigracji ale szybko zredukować z 3 milionów Europejczyków o połowę. Tych co są powyżej 5 lat także.

Bruksela nie chce się po ludzku dogadać aby dalej handlować bez ceł i barier aby wszyscy korzystali więc…… jedyna szansa w wyborach za rok w Europie aby przegonić w krajach Europy lewackie partie we Francji, we Włoszech i w Polsce czyli Europosłowie Platformy Europejskiej, które sterują w Europarlamencie – Brukselą. ( nigdy na nich nie głosuj ) .

Zobacz tabele – tylko w 5 krajach Brytania ma dodatni bilans a jednak Tusk i Juncker i całe lewactwo w Parlamencie Europejskim chce ich ukarać  bo nie chcą „spełniać” ich głupich pomysłów w Europie. Jeśli mieszkasz w Anglii i nie dostaniesz pracy i zasiłków nie mów zle o Anglii dała prace i zasiłki wielu tysięcy Polakom, dzięki czemu uciekli z biednej Polski zarządzanej też przez Tuska i niektórzy ponownie przez niego będą musieli wrócić z wysp.

 

strata

Konrad W

8 października 2016
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka