Tusk daje 3 miesiace przedłużenie Brexitu . Kolejny termin 31.01.20 Roku

Tusk daje 3 miesiacę Brexitu dla Parlamentu. Kolejny termin 31.01.2020 Roku

 

Choć Macron Prezydent Francji pokazał dudę jak przystało na Francuza ale Donald Tusk pokazał demokratyczne podejście i daje kolene 3 meisiace Posłom w Londynie na szukanie porozumienia w Parlamencie.

Nie chcą wyjść z umową byłej Premier  May,  nie chcą wyjść bez umowy i teraz nie wyszli z umową Premiera Borysa. Nie ma w Parlamencie większości.

UNIA EUROPEJSKA jest gotowa udzielić Borisowi Johnsonowi trzymiesięcznego przedłużenia Brexitu, jeśli premier nie będzie mógł uzyskać porozumienia w Izbie Gmin w tym tygodniu.
Premier wielokrotnie powtarzał, że Wielka Brytania opuści Unię Europejską 31 października.

Johnson mógłby jeszcze przeprowadzić tak zwany „znaczący głos” w sprawie porozumienia Brexit w poniedziałek, jeśli na to pozwoli marszałek Izby Gmin John Bercow ale nie spieszy mu się z TYM bardzo.

Pomimo niepowodzenia premiera jego minister Michael Gove nalegał, aby Wielka Brytania opuściła Unię Europejską do końca tego miesiąca. Powiedział w telewizji dzisiaj rano: „Wyjedziemy do 31 października, mamy na to środki i możliwości „.- puszczają im nerwy.

WNIOSEK;

Bruksela i UE nic nie ryzykuje dając przedlużanie Brexitu ponieważ Wielka Brytania jest płatnikiem netto do budżetu UE wiec czym dłużej będą przedłużać Brexit działa na korzyść krajów w UE bo musza płacić a do wyborów w UK aż 2 lata – nowe wybory dopiero 5 May 2022 roku.  PO wyborach jesli wygrają liberałowie pewno ogłoszą nowe referendum.

Konrad W

Brexit. Co zrobi Tusk. Borys wysyła 3 listy do Tuska i nie podpisuje.

20 października 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *