Tusk 30 procent szans,że Wielka Brytania nie opuści Unii Europejskiej

Tusk 30 procent szans,że Wielka Brytania nie opuści Unii Europejskiej

 

Donald Tusk stwierdził, że Brexit może zostać anulowany w 30 procentach i powiedział, że nie ma powodu, by rezygnować z pobytu Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej.

Przewodniczący Rady Europejskiej powiedział w wywiadzie dla polskiej gazety „Gazeta Wyborcza”, że „nic nie jest nieodwracalne”, ponieważ zasugerował, że drugie referendum może doprowadzić do głosowania „Pozostań”.

Komentarze pana Tuska mogą wywołać wściekłą reakcję Brexiteerów w Wielkiej Brytanii.

Powiedział: „Po brytyjskim referendum w 2016 roku pomyślałem, że jeśli uznamy, że sprawa jest zamknięta, to będzie koniec.

„Dziś szansa, że ​​Brexit się nie wydarzy, jest moim zdaniem 20-30 procent. To dużo.

 

Z miesiąca na miesiąc staje się coraz bardziej oczywiste, że wyjście Wielkiej Brytanii z UE będzie wyglądać zupełnie inaczej niż promowany Brexit.

„Nie widzę powodu do kapitulacji”.

Dodał: „Jeśli referendum w 2016 r. Mogło zmienić wynik referendum w 1975 r., Dlaczego nie można go ponownie zmienić? Nic nie jest nieodwracalne, dopóki ludzie w to nie uwierzą ”.

Główny koordynator Brexitu w Parlamencie Europejskim powiedział, że Brexit już zaszkodził Wielkiej Brytanii, pomimo faktu, że Wielka Brytania musi jeszcze opuścić UE.

„Jest już jasne, że Brexit wyrządził znacznie więcej szkód niż kiedykolwiek przewidywali ci, którzy dokonali kampanii”, powiedział.

Konrad W

10 maja 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Czas po Brexit