Trzynaście osób zmarło na infekcję bakteryjną w Essex

Trzynaście osób zmarło na rzadką infekcję bakteryjną w Essex

 

Trzynaście osób zginęło w „bardzo poważnym” wybuchu inwazyjnego paciorkowca grupy A w Essex, podało NHS.

Szefowie zdrowia wcześniej zgłaszali 12 zgonów z powodu rozprzestrzeniania się rzadkiej infekcji bakteryjnej, ale dodatkowy przypadek został dodany po przeanalizowaniu przez Public Health England.

Bakterie można znaleźć w gardle i na skórze – a ludzie mogą je nosić bez żadnych objawów.

Może żyć w gardłach i na rękach wystarczająco długo, aby umożliwić łatwe rozprzestrzenianie się między ludźmi poprzez kichanie, pocałunki i kontakt ze skórą.

 W raporcie grupa zlecająca badania kliniczne stwierdziła, że ​​„czasami groźna dla życia choroba GAS może wystąpić, gdy bakterie dostaną się do części ciała, gdzie zwykle nie występują bakterie, takie jak krew, mięśnie lub płuca”.

Utworzono zespół zarządzania incydentami i wprowadził „środki kontroli… w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się tej infekcji”.

Obejmują one program antybiotyków profilaktycznych dla personelu pielęgniarskiego w środkowym Essex, głębokie oczyszczenie miejscowych baz pielęgniarskich i pobranie wymazów od dorosłych pacjentów leczonych przez zespoły w celu sprawdzenia obecności bakterii. C

Streptococcus grupy A, w skrócie GAS, to bakteria występująca w gardle i na skórze. Zakażenia wywołane przez to są zwykle łagodnymi chorobami, takimi jak „paciorkowate gardło”, które powoduje bolesność lub stan skóry, taki jak liszajec, który zaczyna się od czerwonych owrzodzeń lub pęcherzy. Może przetrwać w gardłach i na rękach wystarczająco długo, aby umożliwić łatwe rozprzestrzenianie się między ludźmi poprzez kichanie, całowanie i kontakt ze skórą, a wielu nosicieli nie będzie miało żadnych objawów.

W rzadkich przypadkach bakterie mogą powodować inne ciężkie, a nawet zagrażające życiu choroby, takie jak inwazyjna grupa A paciorkowcowa. Może się to zdarzyć, gdy bakterie dostaną się do części ciała, gdzie zwykle nie występują bakterie, takie jak krew, mięśnie lub płuca. Może się to zdarzyć, gdy bakterie przejdą przez  otwartą ranę lub gdy układ odpornościowy danej osoby zostanie wyczerpany. Większość ludzi, którzy mają kontakt z bakteriami, pozostaje dobrze i bez objawów.

Choroba paciorkowcowa obejmuje wysoką gorączkę, silne bóle mięśni, miejscową tkliwość mięśni i zaczerwienienie w miejscu rany.

Konrad W

3 lipca 2019