Trump stolica Izraela w Jerozolimie. Islamiści:Trump otworzy bramy piekieł

Trump stolica Izraela w Jerozolimie. Islamiści:Trump otworzy bramy piekieł

 

Idą nowe zamachy !!!

Deklaracja o masowej furii i wojny  na całym świecie gdy Trump uznaje Jerozolimę za stolicę Izraela.
DONALD Trump oficjalnie ogłosił, że Stany Zjednoczone uznają Jerozolimę za stolicę Izraela .
Przemawiając dziś w Białym Domu, prezydent USA powiedział, że jego oświadczenie to nic innego jak „uznanie rzeczywistości i właściwe postępowanie, coś, co trzeba zrobić”.

Ogłosił, że Stany Zjednoczone uznają Jerozolimę za stolicę Izraela po wielu dniach spekulacji.

Trump polecił Departamentowi Stanu rozpocząć poszukiwania miejsca dla ambasady USA w Jerozolimie, i chce przenieść Ambasadę z  Tel Awiwiu.

Pierwsze zareagowała Turcja która potępiła przemowę Trumpa, w Stambule wybuchają protesty.

Oświadczenie Donalda Trumpa spotkały się z globalnym potępieniem, a tunezyjski związek zawodowy UGTT ogłosił przemówienie Trumpa jako równoznaczne z „deklaracją wojny”.

Przedstawiciel organizacji terrorystycznej Hamasu wezwał państwa arabskie i islamskie do „odcięcia gospodarczych i politycznych powiązań z ambasadą USA i wydalenia amerykańskich ambasadorów”.
Islamistyczna grupa bojowa również ostrzegła, że ​​decyzja prezydenta Trumpa „otworzy bramy piekieł” na amerykańskie interesy na Bliskim Wschodzie.

Tureckie ministerstwo spraw zagranicznych również potępiło tę decyzję jako „nieodpowiedzialną” i wezwało Waszyngton do ponownego rozważenia tego posunięcia. Kilkuset protestujących zebrało się przed konsulatem USA w Stambule, wyrzucając monety i inne przedmioty, podczas gdy setki innych machały tureckimi flagami podczas kolejnego wiecu w meczecie Fatih w Stambule w Turcji.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych stwierdziło w oświadczeniu: „Potępiamy nieodpowiedzialne oświadczenie administracji USA … oświadczające, że uznaje ono Jerozolimę za stolicę Izraela i przeniesie ambasadę USA w Izraelu do Jerozolimy.

Minister spraw zagranicznych Kataru określił tę decyzję jako „niebezpieczną eskalację i wyrok śmierci dla wszystkich, którzy szukają pokoju”.

Jordan oskarżył prezydenta USA o łamanie prawa międzynarodowego w stosunku do Jerozolimy, podczas gdy Iran powiedział, że „poważnie potępia” decyzję Waszyngtonu o przeniesieniu amerykańskiej ambasady z Tel Awiwu.

Nawet Jeremy Corbyn szef partii Pracy w Wielkiej Brytanii napisał na Twitterze: „uznanie przez Trumpa Jerozolimy jako stolicy Izraela, w tym okupowanego terytorium palestyńskiego, jest lekkomyślnym zagrożeniem dla pokoju. „Rząd brytyjski musi potępić ten niebezpieczny czyn i pracować dla sprawiedliwego i realnego rozwiązania konfliktu.”

Przemawiając w Białym Domu po południu, Trump powiedział, że uznanie Jerozolimy za stolicę Izraela „leży w najlepszym interesie Stanów Zjednoczonych i dążeniu do pokoju między Izraelem a Palestyńczykami. Powiedział: „Jerozolima jest sercem trzech wielkich religii, ale także sercem jednej z najbardziej udanych demokracji na świecie. Izraelczycy zbudowali kraj, w którym ludzie wszystkich wyznań mogą żyć i czcić zgodnie z ich przekonaniami.

Trump powiedział, że ogłoszenie było „uznaniem rzeczywistości i właściwym postępowaniem”

Minister Izraela Bennett jako pierwszy zareagował na wystąpienie pana Trumpa, mówiąc o ogłoszeniu: „Dzięki prezydentowi USA, dziś jest lśniący dzień dla narodu żydowskiego”. Premier Izraela Benjamin Netanjahu również zareagował na wystąpienie Donalda Trumpa, uznając ogłoszenie za „historyczny punkt orientacyjny”. Wezwał także inne kraje, by podążały za przykładem Waszyngtonu i przeniosły swoje ambasady.

Jak zareagują terrorystyczne organizację arabskie cóż….mogą być zamachy na świecie./

Konrad W

6 grudnia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Świat