Trump, rezygnacja Pani May dobra dla Wielkiej Brytani

Donald Trump, rezygnacja pani May dobra dla Wielkiej Brytani

 

Nie minęło 24 godziny od rezygnacji Pani May a juz powiedział swoje Prezydent Donald Trump.

PREZYDENT USA Donald Trump  powiedział, że decyzja jest „dla dobra” Wielkiej Brytanii.

Theresa May ogłosiła w piątek rano, że poda się do dymisji 7 czerwca po burzliwym tygodniu dla premiera, wielu jej parlamentarzystów domagało się, by ustąpiła.

Prezydent USA, Donald Trump, który ma przyjechać do Wielkiej Brytanii w pierwszym tygodniu czerwca na oficjalną wizytę państwową, twierdził, że jej decyzja dotyczy „dobra jej kraju”. Pan Trump dodał, że „czuł się źle” dla pani May, twierdząc, że „jest dobrą kobietą”.

Powiedział: „Źle się czuję do Theresy, bardzo ją lubię, jest dobrą kobietą. „Pracowała bardzo ciężko. Jest bardzo silna.

 

„Postanowiła zrobić coś, na co niektórzy ludzie byli zaskoczeni, niektórzy nie. To dla dobra jej kraju”.

W  piątek pan Johnson powiedział, że chciałby objąć stanowisko premiera, zaledwie kilka godzin po tym, jak pani May ogłosiła, że ​​rezygnuje.

Pan Johnson powiedział w ekonomii w Szwajcarii: „Wyjedziemy z UE 31 października, nie będziemy zawierać żadnych umów.

Już wiemy że Pani May została zmuszona przez ludzi którzy nie chcieli głosowac na Partię Konserwatywna za to że nie doprowadziła do Brexitu. Dwa tygodnie temu Partia Konserwatywna straciła 1350 radnych a wczoraj w wyborach do Europarlamentu chyba Torysi poniesi straszna porażkę dlatego szybko rezygnowała dzisiaj rano.

Konrad W

 

24 maja 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Czas po Brexit