Trump podpisał cła na UE. Bruksela w furii straszy UK

Trump podpisał cła na UE. Bruksela w furii ale Polska Niemiecka

 

Prezydent USA Donald Trump podpisuje deklaracje nakładające cła na stal i aluminium

Dr Fragkiskos Filippaios, prokurent z Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Kent, powiedział, że Brexit postawił Wielką Brytanię na korzystnej pozycji, ponieważ jest gotowa negocjować umowę handlową z USA.

Wczoraj prezydent USA potwierdził swoje plany nałożenia 25% cła na importowaną stal i 10 procent na importowane aluminium.

Krytycy obawiają się, że ruch wywoła reakcję w postaci podobnych podatków od amerykańskiego eksportu, a Jean-Claude Juncker, przewodniczący Komisji Europejskiej, już zadeklarował odwet „nieunikniony”.

Taryfy mają wejść w życie za 15 dni, chociaż sąsiedzi, Meksyk i Kanada, zostaną oszczędzone w oczekiwaniu na trwające negocjacje handlowe.

Dr Filippaios powiedział, że Trump stosował cła i inne bariery handlowe jako „mechanizm nacisku”, aby renegocjować Północnoamerykańskie Porozumienie o Wolnym Handlu (NAFTA) z Meksykiem i Kanadą, które, jak twierdzi, jest „nieuczciwą” transakcją. „Konsumenci i branże, które polegają na dóbr pośrednich, na pewno stracą, ponieważ będą musiały stawić czoła wyższym cenom.

Sekretarz ds. Handlu Wielkiej Brytanii udaję  się do Waszyngtonu, aby potwierdzić że Wielka Brytania nie dostanie agresywnych podwyżek pana Trumpa.

Źródła z UE powiedziały, że jeśli Wielka Brytania uzyska korzystne warunki, wówczas unijny negocjator Michel Barnier uzna to za „naruszenie zaufania”.To mogłoby wyglądać, jak Bruksela chce ukarać Wielką Brytanię we wszystkich przyszłych rozmowach.

A jeden z wysokich rangą urzędników z bloku powiedział nawet, że Bruksela uznałby takie wyjątki za złamanie prawa UE. Mogłoby to doprowadzić do wciągnięcia Wielkiej Brytanii do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, który mógłby zobaczyć Wielką Brytanię z wielką grzywną.

Wniosek:

Gdyby teraz Polska była sojusznikiem USA jak Japonia lub Korea Południowa oraz UK mielibyśmy tort w Polsce a tak mamy biedę niskie zarobki i emerytury wielki długi i Polacy zasuwają dla Niemców zamiast mieć swoje biznesy. Ale tak to jest gdy pierwszy Platforma sprzedawała wszystko obcemu kapitałowi a teraz PIS ochrania dalej ten kapitał nie ustalając minimum 5 euro na godzinę i nie wspierając Polskich firm. W roku 2019 w UK juz 9 funtów na godzinę jako minimum.

UE zostanie bez kasy na administrację głupie pomysły itd kraje będa uciekały chcący dogadać sie z Wielkimi Gospodarkami bo jednak UE to większości biedne kraje.

Konrad W.

9 marca 2018