Trump obniża status Brukseli w USA, bez informacji urzędnikom

Trump obniża status Brukseli w USA, bez informacji urzędnikom

 

DONALD Trump obniżył w ubiegłym roku status dyplomatyczny delegacji Unii Europejskiej do Stanów Zjednoczonych, nie ostrzegając Brukseli o decyzji.

Departament Stanu USA obniżył znaczenie dyplomatyczne urzędników UE pracujących w Waszyngtonie, obniżając status delegacji z państwa członkowskiego do międzynarodowej organizacja.

Dyplomaci unijni dowiedzieli się o obniżeniu po tym, jak zauważyli, że ich Ambasador Unijny w Waszyngtonie, David O’Sullivan, nie został zaproszony na głośne wydarzenia.

Delegacja brukselska uważa, że ​​administracja prezydenta Stanów Zjednoczonych musiała dokonać obniżenia ratingu pod koniec października lub na początku listopada 2018. Ostatecznie ich status zredukowany został potwierdzony przez urzędników odpowiedzialnych za organizację pogrzebu państwowego dla prezydenta George’a B. w dniu 5 grudnia.

O’Sullivan, który pełni funkcję ambasadora UE w Waszyngtonie od 2014 r., nie został powołany w zwykłym porządku chronologicznym – od najdłużej służących do najnowszych ambasadorów – aby złożyć wyrazy szacunku prezydentowi Bushowi.

 

Dyplomata z UE ujawnił, że „został powołany jako ostatnia osoba”.

„Powiedzieli nam, że zapomnieli nas powiadomić i że jest to decyzja, którą podjęli o obniżeniu statusu, ponieważ jest to najwyraźniej to, co uważa szef protokołu.”

Oto David O’Sullivan.

Napięcia między Brukselą i Waszyngtonem wybuchły, gdy Trump zdecydował się na nałożenie ceł na aluminium i stal.

Prezydent USA zasugerował również, że może wywołać podobne środki w eksporcie europejskiego przemysłu samochodowego do USA.

Komisarz UE ds. Handlu Cecilia Malmstrom jedzie  do Waszyngtonu na rozmowę z amerykańskim odpowiednikiem Robertem Lighthizerem.

Amerykański Departament Handlu przygotowuje się do opublikowania raportu na temat tego, czy importowane pojazdy silnikowe powinny być uważane za zagrożenie dla krajowych papierów wartościowych

Oto spalenie flagi Ue w Londynie 5 stycznia

Konrad W

 

8 stycznia 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Niemcy za pomocą UE budują swoje imperium

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *