Trump kończy globalizację. Tłumaczy Morawieckiemu, masz chronić Polaków

Trump kończy globalizację. Tłumaczy Morawieckiemu, masz chronić Polaków

 

Na odbywającym się spotkaniu w Devos stało się coś co będzie miało wpływ na cały układ światowy coś co nie rozumie Morawiecki nowy namaszczony socjalistyczny Premier Polski.( socjalistyczny bo nie z wyboru ludzi i wyrzucił wybraną przez lud Szydło ).

Najważniejszym przemówienie podczas spotkania na forum było przemówienie Trumpa, który nakreśla nowy kierunek rozwoju świata. Kiedy zaczynał przemówienie odegrano hymn USA.

Prezydent USA powiedział przywódcom światowego biznesu, że „pomaga Amerykanom odnaleźć drogę do amerykańskiego snu – świetną pracę, bezpieczny dom i lepsze życie dla swoich dzieci”

Powiedział: – „Świat jest świadkiem odrodzenia silnej i dostatniej Ameryki.Nigdy nie było lepszego czasu na prowadzenie interesów w Ameryce, Ameryka jest otwarta na biznes, a my jesteśmy konkurencyjni po raz kolejny”. „Wierzę w Amerykę – jako prezydent Stanów Zjednoczonych zawsze będę stawiać Amerykę na pierwszym miejscu, tak jak przywódcy innych krajów również powinni postawić swój kraj na pierwszym miejscu.Skrytykował także narody za wykorzystywanie wolnego handlu, mówiąc: „USA nie będą już przymykać oczu na nieuczciwe praktyki handlu gospodarczego”, dodając, że wolny handel musi być „sprawiedliwy i musi być wzajemny”.

Prezydent USA nałożył cła na firmy w Chinach i Niemieckie fabryki w Meksyku dzięki temu powstało wiele nowych miejsc pracy w USA oraz obniżył podatki dla mniejszych przedsiębiorstw.

As president of the US I will always put America first, just like the leaders of other countries should put their country first

Donald Trump

Jest pierwszym amerykańskim prezydentem, który uczestniczy w Davos od czasu Billa Clintona w 2000 roku, co dało mu szansę zmierzenia się z tymi samymi elitarnymi „globalistami”, których pobił w kampanii wyborczej w 2016 roku.

Te słowa są całkowicie inne niż Morawieckiego i Platformy Obywatelskiej.

Gdy Rządziła Platforma Polacy zarabiali grosze oraz wysoki ZUS doprowadzał że Polacy mieli problemy w wygrywaniu konkurencji z firmami zachodnimi których faworyzował Tusk zwalniając ich z podatków a nawet dopłacając np. do gazet niemieckich w Polsce.

Minister finansów Morawiecki przez 2 lata ani Polskim firmom nie obniżył ZUS ani nie obniżył podatków. Ceny idą do góry gdyż firmy zachodnie nie mają konkurencji przez firmy Polskie a zachodnie firmy kapitał wyprowadzają do swoich krajów.  Polacy dalej zarabiają grobowe pensje choć w krajach zachodnich najniższa pensja miesięczna około 1200 euro. Media Rządowe PISu chwalą się że średnia w Polsce aż 5000 złotych gdzie bieda wśród najniższej zarabiających sięga zenitu.

Dlaczego w Polsce Morawiecki nie ustanowił przez 2 lata 5 euro na godzinę jako najniższą pensję? Odpowiedz aby wielkie korporacje Niemieckie zarabiały jak najwięcej od polskiego robotnika a te korporacje w swoich krajach czyli w Niemczech i we Francji płacą obywatelom minimum 1200 Euro.

Jak na razie socjalizm wprowadza Morawiecki mówiąc że zbuduje jako „Rząd Domy” dla Polaków i będzie je sprzedawał na kredyt, ale to ma działać inaczej – Rząd ma ustanowić i co roku podnosić najniższe zarobki Polaków zaczynając od 5 euro na godzinę dzięki temu Polacy zaczną więcej zarabiać odkładać , kupować działki, budować domy i je wynajmować lub sprzedawać . To ludzie mają się bogacić a nie Rząd. Tak działa USA, UK,Kanada, Australia i ludzie mają pieniądze w portfelach i sobie sami inwestują.W Anglii już 7.50 funta na godzinę 2020 ma być 10 funtów.

Morawiecki popiera globalizm – chce zwiększyć wymianę handlową z Chinami czyli tańsze produkty mają jeszcze bardziej zmniejszyć szanse w  konkurencji rozwoju Polskich firm. Obecnie Polska to „niewolnictwo w Europie gdzie firmy zachodnie drenują olbrzymi zysk z taniej siły Polaków oraz olbrzymie kontrole skarbówki wysoki ZUS nie dają możliwości normalnie prowadzić firmy a Rządy i PIS i PO to akceptują”. ( w Anglii ZUS gdy masz firmę 100 złotych na miesiąc ).

Ceny w Polsce szaleją i będą szły do góry bo sklepy zachodnie nie mają konkurencji wśród Polskich sklepikarzy bo państwo bije w nich wysokich ZUSEM, podatkami i kontrolami. Nie mówiąc już o małych masarniach czy mleczarniach.

Uczcie się politycy w Polsce od Donalda Trumpa który nakreśla nowe kierunki na świecie że pierwsze dbamy o swój kraj a później sąsiadów. Sprawa jest tak ciekawa że w Wielkiej Brytanii toczyła się w telewizji debata na temat przemówienia Trumpa.

Kto w końcu skończy „dojenie” Polaków w Polsce przez zachodnie koncerny i ustanowi minimum 5 euro lub więcej na godzinę ?

Konrad W

 

27 stycznia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polska