Trump da wspaniałą umowę handlową dla Brexit.

Trump da wspaniałą umowę handlową dla Brexit że wszystkich wysadzi w powietrze.

 

Prezydent Donald Trump przygotowuje się do zaoferowania Wielkiej Brytanii umowy handlowej „która wysadzi w powietrze wszystkich innych”, ujawnił ambasador USA w Wielkiej Brytanii

Woody Johnson powiedział, że Trump z niecierpliwością oczekuje spotkania z królową podczas jego wizyty państwowej, która rozpoczyna się jutro. Ale jest również gotów potwierdzić wyjątkową więź między USA i Wielką Brytanią,  wyjaśniając:

„Jedną z rzeczy, które są trwałe, jest nasz bliski związek – przez cały czas będziemy mieli wzajemne wsparcie”.Głębokość tej przyjaźni, jak powiedział, będzie symbolizowana przez obchody D-Day w 75. rocznicę i wojnę, która „przekształciła się” w więzy po drugiej stronie Atlantyku.

Ale Donald Trump ma swoje szczególne stosunki z Wielką Brytanią, ujawnił ambasadora.

„Wizyta prezydenta Trumpa wraz z Pierwszą Damą jest bardzo znacząca” – powiedział.

 

„Wie, że bezpieczeństwo i dobrobyt USA są bezpośrednio związane z bezpieczeństwem i dobrobytem Wielkiej Brytanii. Szczególny związek będzie bardzo ważny, ponieważ pamiętamy D-Day.

Jutro, w pierwszy oficjalny dzień wizyty, pan Trump będzie spędzał większość czasu w Pałacu Buckingham, gdzie obejrzy Gwardię Królowej i będzie uczestniczył w oficjalnej kolacji na jego cześć z ponad 100 gośćmi. szczególnie chętnie spotka się ponownie z Królową, dodając: „To bardzo symboliczne. Jego matka była taką fanką królowej i kocha rodzinę królewską. Spotkanie i rozmowa z nią i innymi członkami będą dla niego punktem kulminacyjnym tej podróży.

Powiedział, że tematy takie jak Brexit i kwestie wzajemnego bezpieczeństwa będą omawiane na spotkaniach na Downing Street we wtorek oraz na wzajemnym obiedzie 60 gości odbywających się w siedzibie ambasadora rezydencja, Winfield House, w londyńskim Regent’s Park, późnym wieczorem.

Jedną z rzeczy, o których mógłby porozmawiać na temat tych obiadów, jest jego wielokrotnie wyrażany entuzjazm dla dwustronnej umowy handlowej – takiej, która wyrzuci wszystkich innych z wody pod względem dobrobytu i bezpieczeństwa, jakie dałaby obu krajom. Byłoby to wstępem do innych ofert, które następują.

Również do dyskusji będzie Huawei. Wielka Brytania planuje wykorzystać kontrowersyjnego chińskiego giganta telekomunikacyjnego dla części swojej sieci 5G, chociaż USA zakazały firmie z powodu obaw o bezpieczeństwo.

„Co robią specjalni przyjaciele, gdy się nie zgadzają? Mówią o tym: jakie są implikacje krótko-, średnio- i długoterminowej decyzji podejmowanej przez Wielką Brytanię i USA … i musimy słuchać twojego punktu widzenia – powiedział ambasador Johnson. – Huawei jest interesującym przykładem ponieważ ma tak wiele implikacji dla Wielkiej Brytanii i reszty świata. Jeśli coś zrobimy, jest to pieczęć zatwierdzenia, którą inni podążają, więc jesteśmy również odpowiedzialni za wpływ naszych decyzji.

 Czy chcemy systemu komunikacyjnego kontrolowanego przez kraj, który prawdopodobnie nie jest naszym przyjacielem? Czy chcemy, aby kontrolowali nasze codzienne życie? Czy chcemy, aby przeciwnik miał tę moc?

Najwazniejszym punktem wizyty będzie jednak  75. rocznica D-Day w czwartek.

„Ta rocznica pamięta tak ważny moment w naszej historii. Nadal żyje kilkaset osób, które wzięły udział w operacji Overlord.

We wtorek pan Trump odwiedzi pobliskie Churchill War Rooms. Premier Theresa May będzie mu towarzyszyć podczas prywatnej wizyty, o którą prawdopodobnie prosił. Złoży także wieniec na grobie nieznanego żołnierza w opactwie Westminster.

 

Dodał: „W Wielkiej Brytanii wylądowało trzy miliony Amerykanów. Zbudowali 200 lądowisk i zmienili Wielką Brytanię. 

„Następnie, po wojnie,  45 000 brytyjskich kobiet  wróciły do ​​USA. Wpływ, jaki wywarły, jest nadal odczuwalny dzisiaj, podobnie jak ich wkład w lata boomu w USA. Niedawny ślub księżnej Sussex i księcia Harry’ego ma podobny efekt. Nie ma wątpliwości, że jeszcze bardziej wzmocnił nasz związek ”.

„Wielka Brytania to nasz największy pojedynczy inwestor – bilion dolarów inwestycji dwustronnych. Wszystko opiera się na zaufaniu, a między naszymi narodami jest już ogromne zaufanie.

Trump wspiera Brexit bez umowy.

Konrad W

 

2 czerwca 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Czas po Brexit