Trump chce pokój a Putin pręży muskuły i strzela na Pacifiku

Trump chce pokój a Putin pręży muskuły i strzela na Pacifiku


Rosyjska łódź podwodna o napędzie atomowego przebywająca na Pacyfiku uruchomiła naddźwiękowy pocisk rakietowy  z powodzeniem uderzając o ziemię.

Według Rosyjskiego Ministerstwa Obrony, okręt podwodny K-150 Tomsk uruchomił pocisk rakietowy o nazwię P-700 Granit .

W oświadczeniu Ministerstwo Rosji powiedziało: „Granit naddźwiękowy pocisk rakietowy został uruchomiony z pozycji zanurzonej w celu zniszczenia zlokalizowanego na terenie testowym na Kamczatce obiektu. Uruchomienie zostało przeprowadzone z obszaru wodnego Morza Okhotsk. „

Załogi łodzi podwodnej „Tomsk” wykonały również kilkadziesiąt ćwiczeń, w tym poruszając się pod wodą i uciekając z wrogiego pożaru wroga po uruchomieniu testu pocisków rakietowych.

Granat P-700 jest ciężkim pociskiem marynarki wojennej o zasięgu 300 mil (550 km). Może on być wystrzelony z okrętów podwodnych lub statków konwencjonalnych.

Zeszłoroczna symulacja IRBM miała na celu powielanie rodzajów rakiet, które mogłyby zagrozić Ameryce.

 

 

Test ten był pierwszym w historii udanym systemem THAAD przeciwko napływającym IRBM, który zdaniem ekspertów jest szybszym i trudniejszym do zniszczenia, a po pocisku z Korei Północnej został uznany za pomyślnie przetestowany międzykontynentalny pocisk balistyczny (ICBM ) zdolny do dotarcia do Stanów Zjednoczonych.

Agencja Ochrony Antyrakietowej (MDA) stwierdziła w oświadczeniu: „Udana demonstracja THAAD przeciwko zagrożeniu rakietowym w zakresie IRBM zwiększa zdolność obronną kraju wobec przeciwdziałania zagrożeniom antyrakietowym innych krajów.

Test ten, to rosyjska odpowiedz na możliwość ataku na Korea Północną przez USA, które Trump chce zmusić do ustępstw zatrzymania pozyskania broni atomowej. Wynika z tego że zakup przez Antoniego Macierewicza  systemu Patryiot do zwalczania rakiet lecących do Polski to najważniejsze wydarzenie w historii Polski w 2017 roku ponieważ Rosja cały czas testuje nowe rakiety a Polskie Wojsko po Rządach Platformy i Tuska nie miało ochrony antyrakietowej.

Jednym słowem Trump swoje a Putin swoje.

 

 

Konrad W

12 lipca 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Świat