Traktorem zabił 11 latka w Leeds.Kierowca moze być pijany u siebie.

Traktorem zabił 11 latka w Leeds.Kierowca moze być pijany u siebie.

 

Posłowie wzywają do zmiany prawa po tragicznej śmierci ucznia w Leeds.

Matkę tragicznego ucznia Harry Whitlam napisała do wszystkich 650 Parlamentarzyści proszą o poparcie dla jej kampanii, aby zabezpieczyć zmiany w przepisach dotyczących alkoholu podczas prowadzenia na terenie prywatnym.

Pani Whitlam powiedziała, że ​​około 100 parlamentarzystów odpowiedziało, oferując im wsparcie i jest zadowolona z postępów kampanii.

Pamela Whitlam i jej syn Harry, lat 11, z East Ardsley, zmarł po tym, jak Swithens Farm w Rothwell uderzył go ciągnik do cofania. Jednak kierowca ciągnika, Gary Green, który przekroczył limit alkoholu do jazdy, nie mógł być ścigany zgodnie z przepisami ruchu drogowego, ponieważ incydent miał miejsce na terenie prywatnym.

Pani Whitlam prowadzi kampanię, aby ta luka została zamknięta wraz z wprowadzeniem tego, co nazywa się „prawem Whitlam”. Powiedziała: „jesteśmy zadowoleni z postępu prac. Jest to powolny proces, ale zyskujemy poparcie od innych posłów popierających zmiany, które próbujemy wprowadzić. „

 

 Andrea Leadsom, lider Izby Gmin, powiedziała panu Shelbrooke:

„Zapewniono mnie, że między ministrem ds. Bezpieczeństwa na drogach a ministrem ds. osób niepełnosprawnych, zdrowia i pracy odbywają się dyskusje na temat tego, co można jeszcze zrobić.”

W październiku ubiegłego roku pani Whitlam spotkała się z deputowanym Jessem Normanem, podsekretarzem stanu ds. dróg, transportu lokalnego i dewolucji. Rozmawiała z ministrem w Londynie z jej okręgowym sekretarzem Shelbrookektóra wspierała rodzinę w ich kampanii. Pan Norman powiedział, że nadszedł czas, aby „ponownie przemyśleć związek między prawem jazdy gruntami publicznymi i prywatnymi.” 

 

 

Konrad W

 

22 lipca 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Yorkshire