Traktaty Rzymskie nie uratują UE od jej upadku…

Traktaty Rzymskie nie uratują UE od Upadku Finansowego – zegar zaczyna odliczanie

 

Dzisiaj wielki dzień w Europie, który jest reklamowany jaki wielki sukces Brukseli jak robią to media głównego nurtu, które omamiają Polaków. My popatrzy normalnie bez wielkiego szumu

Do tego celu sprawdzimy inne kraje, co tam się mówi na temat UE.

 Przenosimy się do Grecji.

Uroczystość obchodów rocznicy Unii Europejskiej – ale tak na prawdę nie ma co obchodzić – oto słowa głównego ekonomisty w Grecji. Były minister finansów w Grecji powiedział że upadek bloku nastąpi w 2023 roku.

Yanis Varoufakis, były minister finansów Grecji, twierdzi, że Unia Europejska jest w „zaawansowanym stanie dezintegracji”. Ponadto dodał także że UE znajduje się w zaawansowanym stadium rozpadu. Idea Europejska jest wszędzie ucieczką.

Pan Varoufakis twierdził, że projekt europejski rozpada się szybciej niż ktokolwiek inny.

lol

Yanis Varoufakis, the former finance minister of Greece, has claimed that the European Union is in an „advanced state of disintegration”. EU anniversary is NOTHING to celebrate’ Leading economist predicts bloc collapse by 2023.

„The EU is at an advanced stage of disintegration. The European idea is in retreat everywhere.
Mr Varoufakis claimed that the European project was falling apart faster than anyone realised.

 Przenosimy się do Irlandii.

 Stowarzyszenie ” Forum Hibernia”w Dublinie poinformowało, że Irlandia może opuścić Unię Europejską. Będzie to zemsta Irlandii za kryzys finansowy i zmuszenie Irlandii do podjęcia na swoje barki długu bankowego w czasie kryzysu. Współzałożyciel Keith Redmond powiedział, że w Irlandii wzrosła nieufność do Brukseli w trzech kwestiach: braku odpowiedzialności przez władzę w Brukseli, utraty suwerenności przez Irlandię i właśnie traktowanie przez UE Irlandii w czasie kryzysu bankowego. Pan Redmond powiedział, że Brexit może rozpocząć rozpad Unii Europejskiej zarówno w Irlandii, jak iw całej strefie

He said: “I have no great interest in what happens in the UK – that’s for their people to decide.

Dublin-based Hibernia Forum said the Republic could leave the bloc as revenge for its treatment by Brussels during the financial crisis. Co-founder Keith Redmond said the country had been “quarantined” and forced to take on “toxic banking debt”.

Ale to nie wszystko .Dublin dostał ogromny rachunek do zapłaty za członkostwo w Brukseli. Informację tą ujawnił Irlandzki polityk, że wpłata do budżetu UE przez Irlandię została podniesiona aż o 25%. Podatnicy w Irlandii będą mieli podniesioną składkę jaką należy zapłacić aż o 25 % do roku 2021. James Galway z County Council uważa, że te szokujące dane, dostarczone przez Departament Finansów  pokazują że kraj musi pilnie ocenić, czy nie byłoby lepiej opuścić blok. Wkład do budżetu UE w Irlandii wzrósł gwałtownie od €1.529bn w 2006 roku do € 1.952bn ubiegłym roku, a przewidywany jest dalszy wzrost. Szacunki przedstawione przez irlandzkich ministrów pokazują iż wkład będzie nadal się rozwijać, od € 2.075bn tym roku i aż do uwaga € 2.425 bn w roku  2021.

Polityk dodał, że ogromne wymagania jakie stawia Bruksela, koszty ekspansji aby realizować swoje pomysły bez akceptacji innych przerażają i będą wpływać negatywnie na gospodarkę Irlandii i zwykłych ludzi. Bruksela i UE ma ekspansjonistyczny kierunek mających na celu promowanie interesów kontynentalnych państw europejskich przede wszystkim firm Niemieckich i Francuskich.

 Przenosimy się do Włoch.

Jaki charakter mają ciepłokrwiści mieszkańcy Włoch chyba nie trzeba mówić . Pokazali to już podczas referendum dwa miesiące temu odrzucając pomysły Premiera Reziego „pupilka” Brukseli. We Włoszech padła turystyka przez Brukselę a dług kraju rośnie, Włosi emigrowali na potęgę na wyspy brytyjskie za chlebem.

Dzisiaj Ruch prawicowy Forza Nuova wyszła na ulice z napisami – „f *** UE. „Mówimy Dość. Zatrzymać UE. Rząd krajowy powinien dbać tylko o Włochów. Powinien tworzyć politykę dla rodzin włoskich, politykę społeczną, prawa socjalne, powinien bronić naszej tożsamości czyli rodowitych mieszkańców „.

 “We say, ‘No. Enough. Stop’. The government should care for only the Italians. It should create policies for Italian families, social policies for Italian families, social rights and it should defend our identity.”

Podsumowanie:

Czas zejść na ziemie, być może UE daje pewne dobre rzeczy jak darmowy roaming telefoniczny, handel bez ceł oraz podróżowanie bez wiz, ale suwerenne kraje bez Brukseli mogą dogadać się też same. Rządy krajów mogą podpisać umowy  bez utrzymywanie wysokich pensji i emerytur eurokratów w Brukseli, którzy uważają się za Bogów oraz przestać dawać zarabiać bankierom.

Niestety niebo jakie obiecują dla ludzi – Tusk, Junker czy Merker  – nie spełni się.

Unia Europejska nie będzie się już rozszerzać a będzie się zwijać.

Kraje Unijne mają długi a wyjście z UE Wielkiej Brytanii obnaży finanse Brukseli i będzie musiała podnieść wpłaty krajów tworzących Unię. Dlatego Polacy w Polsce i inni mieszkańcy Unii będą musieli sięgnąć do swoich portfeli gdyż Brytania wpłacała 50 milionów dziennie. Przyłączenie Ukrainy nic nie da, to tylko tania siła robocza bo kraj jest upadły. Należy jednak pamiętać że Eurokraci i biurokraci, którzy pracują i pracowali w Brukseli i różnych agencjach Europejskich nie zmniejszą sobie swoich uposażeń.Więc wydatki będą bloku rosły nie malały jak i składki krajów.

Obecnie Rządy w krajach tworzących UE to „pupile ” Brukseli za pieniądze. Ich znajomi mają dobre posady w Brukseli, znajome firmy dostają granty, idzie duża kasa aby trzymać te kraje w grupie „Unijnych Zarządców”. Jednak idą wybory we Francji, we Włoszech za rok w Szwecji a przede wszystkim wybory do Europosłów mogą od środka rozsadzić Brukselę gdy Partia Ludowa straci większość w Europarlamencie. Raczej PIS w Polsce więcej wprowadzi Europosłów niż Platforma.

My obstawiamy że następnym krajem który wyjdzie z Unii będzie Irlandia lub Włochy, później Szwecja a później już poleci cała Skandynawia, upadnie Grecja a Włochy już są na starcie wyjścia bo przegrana głównego pupilka Brukseli Premiera Reziego pokazała, że Włochy mają dość już Brukseli i wystarczy rzucić iskrę.

Obecnie wszyscy będą patrzeć na Wielką Brytanię jak się jej układa poza „Niebem Brukselskim”.

Tylko w Polsce ze względu na największą ilość osób pracujący w krajach Unijnych, Polacy wyjechali przez biedę i wysprzedaż Polskiego majątku. Polski Rząd nawet jeśli by chciał wyjść z UE nie może. Wykluczenie z Schengen nakłada na Polaków wizy pracownicze.

Dzisiejsza nazwa „Traktaty Rzymskie” mają coś specjalnego, coś ponadczasowego, jak by wracała historia i przeznaczenie które daje nam sygnał, porównanie – nazwa która sugeruje – Cesarstwo Rzymskie – które upadło …..

 Zobacz olbrzymie protesty anty unijne

we Włoszech dzisiaj 

Konrad W

25 marca 2017