Towary po Brexit nie zatrzymaja sie na granicy

Towary po Brexit nie zatrzymaja sie na granicy

 

Według ekonomisty, Remainers wypuszczają Project Fear aby nie wpaść w panikę z powodu Brexitu.

Ekspert w sprawie prawa handlowego mówi, że niektórzy z nich wydają mylące twierdzenia, by powodować obawy przed zawarciem porozumienia z Unią Europejską i robić panikę w panikę na rynku. Profesor David Collins, autorytet w Światowej Organizacji Handlu, powiedział, że twierdzenia, że towary zatrzymują się na granicy bez porozumienia, są błędne.

Wielka Brytania po prostu przyjmowałaby reguły dotyczące handlu regulowane przez Światową Organizację Handlu.

Ekonomiści tacy jak profesor Patrick Minford twierdzą, że ten scenariusz zwiększy brytyjski produkt krajowy brutto o około 600 miliardów funtów, ale pozostawi UE z deficytem do 500 miliardów dolarów.

Pisząc do grupy doradczej Prawnicy w Wielkiej Brytanii, profesor Collins of City, University of London, odrzucił twierdzenia, że towary zostaną zatrzymane na granicach.

Powiedział: „Argumentowano, że po Brexit UE będzie miała prawo traktować towary z Wielkiej Brytanii jak z każdego państwa trzeciego.

„Takie podejście przekracza bariery WTO w zakresie barier sanitarnych i fitosanitarnych i technicznych w handlu, ponieważ są arbitralne.

„Umowy te stanowią, że bariery pozataryfowe powinny być oparte na poziomie naukowo dającego się określić ryzyka w produkcie, który nie ulegnie zmianie po Brexicie.

Przedstawiony argument jest taki, że po Brexit UE będzie miała prawo do traktowania towarów z Wielkiej Brytanii, jak z każdego państwa trzeciego.

Profesor Collins

„Ani przepisy, według których są oceniane, ani nawet tożsamość tych, którzy dokonują ocen.

„Było to jednym z celów włączenia regulacji UE do prawa Wielkiej Brytanii po Brexit poprzez Unię Europejską (Ustawa o wypłacie) 2018”.

Bez nazywania nazwisk, profesor Collins powiedział, że niewielka grupa „Remainerów” może zyskać na chaosie, który pojawi się na rynkach w wyniku bezinteresownie zrobionej paniki.

Ci, którzy skorzystają szybko na funtach lub spadającym rynku akcji, wyróżniają się.”

Wczoraj sekretarz handlu międzynarodowego Liam Fox przekreślił prognozę kanclerza Philipa Hammonda, że Wielka Brytania mogłaby pożyczyć 80 miliardów funtów rocznie w latach 2023-2034, gdyby Wielka Brytania zrezygnowała z UE bez umowy.

Wielka Brytania po prostu przyjmowałaby reguły dotyczące handlu regulowane przez Światową Organizację Handlu.
Brexit: Tory MP „nie boi się” żadnej transakcji wpływającej na brytyjski biznes.

Przemawiając w audycji Andrew Marr w BBC One, dr Fox powiedział: „Zauważam, że OBR musiał zrewidować swoje dane o PKB między budżetem a wiosną.

„Myślenie, że ktokolwiek może rozsądnie odgadnąć, jaki będzie nasz PKB za 15 lat, jest absurdem.”

Dodał: „Czy możesz wracać myślami do wszystkich swoich czasów w polityce, gdzie Skarb Państwa przygotował prognozy na 15 lat?” Nie mogę.

„Nie przewidzieli kryzysu finansowego, który się wydarzył. Nikt nie mógł.

„Tak więc ten pomysł, że możemy przewidzieć, co z naszymi pożyczkami będzie 15 lat wcześniej jest po prostu trochę trudny do przełknięcia.

„Są to liczby, które nawet kanclerz powiedział, że zostaną zmienione.

„Powiedzieć, jaki będzie poziom PKB za piętnaście lat, nie jest siłą predykcyjną, którą znam w Skarbcu podczas mojej kariery w polityce.”

Dr Fox dodał, że prognozy były po prostu „niemożliwe”, kiedy Marr zapytał, czy zgadza się ze Skarbem Państwa.

BBREXI powinien dac nam zysk ponieważ nie bedziemy placic wplat do UE i bedziemy handlowac z calym swiatem.

Konrad W

 

3 września 2018

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *