Torysi największą partią w West Midlands gdzie najwięcej Polaków

Torysi na drodze do zostania największą partią w West Midlands

Torysi na drodze do zostania największą partią w West Midlands.

Konserwatyści mogą zostać najpotężniejszą partią w West Midlands, ponieważ Theresa May skuteczniej przejmuje terytorium Labour’ów. Analiza Sky Data sugeruje, że partia Pracy może stracić do 10 miejsc w okręgach wyborczych od Birmingham do Wolverhampton z powodu wzrostu poparcia konserwatystów pani May.

W 2015 r. Laboursi zajęli 21 z 28 miejsc w okręgu administracyjnym West Midlands, podczas gdy Torysi zajęli zaledwie 7 . Analiza podaje, że Konserwatyści zdobyli 10 punktów w wyborach generalnych w 2015 r. w tym obszarze, natomiast partia Pracy i UKIP spadła o 6 punktów.

Premier May zyskuje poparcie w West Midlands pośród tych, którzy głosowali w referendum za opuszczeniem Unii Europejskiej – osiągnęła 11 punktów w 2015 r. – nie tracąc przy tym nic pośród głosujących za pozostaniem w Unii.

Szokujące wyniki zostały zanotowane w Walii, gdzie Torysi najprawdopodobniej wygrają większość miejsc parlamentarnych po raz pierwszy od stulecia. Konserwatyści są coraz bardziej pewni, że znajdują się na krawędzi przełomu nie tylko w Walii, ale także w West Midlands.

Pierwsza próba nastąpi w piątek, kiedy 2,8 miliona wyborców w West Midlands zadecyduje, kto powinien być ich pierwszym burmistrzem.

Partia próbuje znaleźć jakiś punkt zaczepienia w Birmingham od dłuższego czasu, a tylko jeden okręg miejski – Sutton Coldfield – miał konserwatywnego posła od 1997 roku.

Współpracownik pani May, Nick Timothy, wychowywał się w dzielnicy klasy robotniczej w Birmingham i pomógł premier utworzyć jej przesłanie do tej części kraju, do której David Cameron nie mógł dotrzeć. Torysi również mają nadzieję na ponowne przejęcie Wolverhampton South West, które w 2015 r. stracili zaledwie 801 głosami.

KOMENTARZ:

W West Middlans Polaków mieszka bardzo dużo, być może to największy rejon gdzie mieszkają Polacy na wyspach. Może być więc tak, że Posłami którzy będą sprawować władzę nad tym rejonem będą nie posłowie sympatyzujący z Brukselą ale będą właśnie posłowie Brexitu.

 

To jednak tylko nagonka/ film z youtube

Konrad W

photo/BBC

4 maja 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Lancashire