Tony Blair ma plan zatrzymać Brexit

Tony Blair ma plan zatrzymać Brexit

 

Tony Blair wezwal parlamentarzystów do zablokowania KAŻDEJ transakcji Brexit, którą May chce podpisac z Unią Europejską.

Tony Blair przyspieszył kampanię Remainer, aby zablokować proces Brexit

Powiedział, że „blokada” w Parlamencie to najlepsza szansa na przeprowadzenie referendum.

Tony Blair wezwał parlamentarzystów do głosowania nad każdą umową Brexit, którą Theresa May przygotowuje i kazda odrzucić.

Były premier podkreślił, że politycy powinni „trzymać się mocno” i nie bać się, że kraj stanie się drogą chaosu.

„Blokada” w Parlamencie bedzie najlepszą szansą na drugie referendum, które mogłoby utrzymać Wielką Brytanię w UE – powiedział. Twierdził, że blok ten przygotuje na drugie referendum  „znacznie atrakcyjniejszą ofertą”, by utrzymać Brytanię.

Przywódcy laburzystów zapowiedzieli, że będą sprzeciwiać się wszelkim porozumieniom, które nie utrzymują Zjednoczonego Królestwa w UE.

Pojawiają się również twierdzenia, że ​​około 30 deputowanych torysów jest gotowych się zbuntować.

Ale Rząd zamierza zostawić posłów z ostrym wyborem pomiędzy jakąkolwiek umową, którą pani May osiąga lub zawiesi.

Pojawiły się spekulacje, że tuziny umiarkowanych parlamentarzystów mogłoby wesprzeć rząd, by uniknąć rzezi.

Przemawiając podczas porannych pytań i odpowiedzi Reutersa, były lider Laburzystów został zapytany, jak sądzi, że posłowie powinni zająć się głosowaniem.

Powiedział: „Radziłbym im, aby trzymali się mocno przeciwko Brexitowi. Każdy z tych wyborów jest niesmaczny „.

Blair powtórzył swoje wezwanie do przeprowadzenia ll referendum, które obejmowałoby wybór całkowitego zniesienia Brexitu.

„Jeśli dostaniemy blokadę w Parlamencie, to wtedy, dostaniemy szansę powrotu do decyzji ludzi” w drugim referendum – powiedział.

Blair powiedział, że jeśli odbędzie się drugie referendum, wierzy, że UE „przedstawi znacznie atrakcyjniejszą ofertę dla uk aby pozostała w UE”.

Badania opublikowane przez Institute for Global Change pana Blaira powiedziały, że handel na warunkach Światowej Organizacji Handlu (WTO) przyniosłoby PKB o 4,91 procent niższe w ciągu 12 lat, niż gdyby Wielka Brytania pozostała w unii celnej i jednolitym rynku.

Sektor usług gospodarki, a nie towarów, będzie dźwigał główny ciężar Brexitu, sugeruje.

Wielka Brytania jest „niezwykle skutecznym eksporterem usług”, jak mówi, a podczas gdy eksport do UE spadł po kryzysie strefy euro, wzrósł on w latach 2008- 2017 z wartości 70 miliardów funtów do 110 miliardów funtów, co stanowi wzrost o 57 procent.

„UE jest zdecydowanie największym rynkiem dla tych usług, czego nie można wytłumaczyć wyłącznie bliskością geograficzną i wielkością rynku UE.„Pozostawienie jednolitego rynku UE uderzy w usługi eksportowe Wielkiej Brytanii bardziej niż eksport towarów”.

WNIOSEK:

Teraz wszystko w rekach Brukseli co zaproponuja pani May, moge zmusic Parlament Brytyjski do chaosu bo pani May nie ma wiekszosci w Izbie Gmin i albo drugie referendum o Brexit albo rozpisanie drugich wyborów ale wtedy Partia Pracy wygrywa.

Jesli Bruksela da wolna reke pani May, ( Pani May straszy Bruksele ze jesli nie dostanie co chce to bedzie inny Premier Brexiter ) i da jej Bruksela co chce UK wyjdzie z UE —- to ciekawa gra, teraz chyba wszystko w rekach Tuska, Junkera i Barniera niestety daja jej wszystko a to oznacza ze UK wyjdzie z UE bardzo latwo.

Zla umowa z Brukseli dla pani May i chaos w kraju daje mozliwosć Parti Pracy ataku Rzadów Torysów ze zle negocjowali umowe i wygrywaja i drugie referendum albo nastepne wybory, ……………………..Prosta latwa umowa Brukseli dla pani May praktycznie powoduje wyjscie z UE i braku argumentów dla Parti Pracy aby dostac sie do Rzadu i próbować odwrócic Brexit.

Jak narazie Bruksela daje UK wszystko co chce donosza Brytyjskie media a to oznacza Brexit moze lekki ale jednak bedzie i pani May  wtedy na dobrej umowie z Bruksela poprowadzi UK do wygranej w kolejnych wyborach nad Partia Pracy. Po kolejnych 4 latach Konserwatystow nikt juz nie bedzie chcial odwracac Brexitu, dlatego to chyba ostatnia szansa aby na chaosie Brexitu wladze odzyskala Partia Pracy.

Brexit odwrócić moze Partia Pracy ale bedzie jej trudno wygrać wybory czy zablokować Brexit w Parlamencie jesli Tusk, Junkcer i Burnier dadza pani May dobra umowe. 

Jak bedzie zobaczymy

 

Konrad W

 

11 października 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *