TONY Blair, Brexit przez Polaków, Litwinów, itd

Tony Blair rozszerzenie UE było błędem przyznaje, Brexit przez Polaków, Litwinów itd

 

Tony Blair przyznaje, że nie zdawał sobie sprawy z tego, jak wielu imigrantów przybywa do Wielkiej Brytanii po rozszerzeniu UE co mialo wplyw na Brexit.

Tony Blair przyznał, że nie wiedział, ilu migrantów przyjedzie do Wielkiej Brytanii, kiedy otworzył granice Wielkiej Brytanii dla milionów europejskich pracowników.

Były lider laburzystów I Premier złagodził kontrole imigracyjne w 2004 r.

Po przyjęciu do UE 10 nowych państw, w tym Polski, Litwy i Węgier. Próbował odegnać krytyki i znaczenie otwarcia granic Wielkiej Brytanii, argumentując, że większość migrantów z UE przybyła do Wielkiej Brytanii po 2008 roku.

Jednak oficjalne dane wskazują, że liczba migrantów z UE, którzy przybyli do Wielkiej Brytanii, wzrosła z 15 000 w 2003 roku do 87 000 w następnym roku. .Liczba ta wzrosła do 104 000 w 2006 roku I 127 000 w 2007 r. Po 2008 osiagnela apogeum i jest juz ponad 4 miliony emigrantów.

Blair popełnił również błąd rzeczowy, sugerując, że mógł nałożyć jedynie przejściową kontrolę, tymczasowo zakazując imigrantów przez cztery lata.

W rzeczywistości inne kraje UE, w tym Niemcy, wprowadziły środki ochrony przed dostepem do zasilkow na okres do siedmiu lat.

Zapytany na audycji Andrew Marr w BBC, czy wiedział, jak wzrosną migracje netto, Blair powiedział: „Nie, nie znaliśmy liczb. „Przy okazji, bardzo ważne jest uświadomienie sobie dwóch rzeczy: kiedy te kraje przystąpiły do ​​UE, bardzo ważne dla nas, że dołączyły do ​​UE – ważne dla naszej gospodarki. „Natychmiastowa była swoboda przemieszczania się ludzi, moglibyśmy spóźnić się na cztery lata, aby mogli tu przyjechać i pracować. Nie, to prawda, gospodarka była w zupełnie innej sytuacji w 2004 r.

Ale ja po prostu zwracam uwagę na to ze większość imigracji w UE przypada na rok 2008. „Jedną z tragedii Brexitu jest sytuacja, w której uważamy, że rozszerzenie UE, podobnie jak jednolity rynek, było pewnego rodzaju błędem.

Blair uruchomił swój nowy „Institute for Global Change”, który ma zamiar opracować nowe koncepcje polityki ziemi. Przemawiając w niedzielę, powiedział, że Brytyjczycy wciąż mogą zmienić zdanie na temat „tragedii” Brexita.

No prosze potwierdziła to pani Kidawa Błonska po Brexit w radio 

 

 

Konrad W.

4 listopada 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *