Tomasz Samel porwany i spalony Polak w Birmingham

Tomasz Samel porwany i spalony Polak w Birmingham

 

Polak Tomasz Samel został porwany ze swojego domu w Birmingham i poddany straszliwej gehennie w wiosce Lancashire

45-latek został porwany około godziny 8.45 w środę 27 marca i przewieziona do Lancashire przez mężczyzn w białym furgonetce Peugeot Boxer.

O 22:45 tego dnia śmiertelnie ranny Polak  uderzył w drzwi posiadłości w wiosce Bickerstaffe błagając o pomoc.

Polak miał 75 % oparzeń ciała i przeszedł wielkie cierpienia.

Pan Samel został przewieziony do szpitala i przeniesiony do specjalistycznej jednostki oparzeniowej w Whiston w Merseyside, ale zmarł w szpitalu.

 Funkcjonariusze Policji wystosowali teraz apel o ustalenie tożsamości swoich podejrzanych.

DCI Anastasia Miller z policji West Midlands powiedziała: „To był absolutnie przerażający atak, dlatego prosimy wszyskich o pomoc w zlokalizowaniu tych dwóch mężczyzn.

 

„CCTV pokazuje podejrzanych, którzy kupują fluorescencyjne tabardy, które, jak sądzimy, zostały wykorzystane do złudzenia, że ​​byli w jego domu w legalnym biznesie. „Wierzymy, że odpowiedź na to pytanie spoczywa na ludziach na tych zdjęciach i zachęcam ludzi do uważnego studiowania tych obrazów.

„Apelujemy również do członków społeczności polskiej w Wielkiej Brytanii, aby zgłosili się i pomogli nam w uzyskaniu wszelkich informacji.Każdy, kto ma informacje, powinien zadzwonić na policję pod numer 101.

„Wiemy tylko, że furgonetka, która została użyta do porwania  Tomasza, była wcześniej tego dnia w Hopwood Park Services w Bromsgrove. Detektywi próbują również ustalić lokalizację furgonetki, która wyświetlała rejestrację OY55 MVT i była wcześniej widziana w Bristolu i dzielnicy Banbury w Oxfordshire.

Polish national Tomasz Samel died with 75% burns after he was taken from his home in Birmingham and subjected to a horrifying ordeal before he ran off. Detectives are also trying to establish the location of the van, which was displaying the registration OY55 MVT and had previously been seen in Bristol and the Banbury area of Oxfordshire. DCI Anastasia Miller, from West Midlands Police, said: „This was an absolutely horrific attack, and we’ve been working hard to understand exactly what happened on that day, and why. Mr Samel was rushed to hospital and transferred to a specialist burns unit in Whiston, Merseyside, but succumbed to his horrific injuries on Friday, June 21. – podaje BBC

Oto nagranie gdzie meżczyzni kupują zakupy w sklepie.

Konrad W

 

9 lipca 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Birmingham