Tomasz Prokop zaatakował policjantów Wrexham

Tomasz Prokop zaatakował policjantów Wrexham

 

Mężczyzna świętujący zdobycie pracy dwa dni po przybyciu do Wielkiej Brytanii zaatakował policjantów w Wrexham

25-letni Tomasz Prokop, przyznał się do posiadania konopi indyjskich i zaatakowania funkcjonariusza policji na służbie.

Sąd rejonowy Flintshire w Mold usłyszał, jak jedna policjantka została ranna podczas walki z oskarżonym w Wrexham w piątek.

Oskarżony dostał zwolnienie warunkowe na 12 miesięcy, rachunek na 85 funtów za poniesione koszty i został zobowiązany do zapłaty odszkodowania w wysokości 350 £ trzem policjantom, którzy ponieśli szkody.

Sąd usłyszał, jak policja została wezwana o godzinie 19:00 do zgłoszenia, że mężczyzna wtargnął do domu w Wrexham.

Prokop opluł policjantów i musiał zostać potraktowany gazem łzawiącym i powalony na ziemię.Policja musiała użyć dwóch zestawów kajdanek i związać mu nogi. Został aresztowany, ale rozmowa musiała zostać zawieszona, ponieważ zasypiał.

Brian Cross, obrońca, powiedział, że jego klient nie miał wcześniejszych wyroków skazujących.Przy pierwszej okazji przyznał się do winy i wstydził się swoich czynów.

Świętował fakt, że dostał pracę za pośrednictwem agencji i miał rozpocząć pracę w tym tygodniu. Po wypiciu alkoholu wszedł na teren nieruchomości, błędnie sądząc, że dom należał do kogoś, kogo znał. Opuścił teren, policja go aresztowała i chciał przeprosić za swoje zachowanie.”

Katarzyna Cz

3 listopada 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Walia