Theresa May, Brexit musi być sukcesem

Theresa May – Brexit musi być sukcesem

 

Theresa May: zwykli Brytyjczycy jasno to stwierdzili – Brexit musi być sukcesem

Za rok Wielka Brytania opuści Unię Europejską.
Czyniąc to, dojdziemy do końca procesu, który rozpoczął się latem 2016 r. wraz z największym największym mandatem demokratycznym, jaki ten kraj kiedykolwiek widział.
Oczywiście było wielu, którzy w tamtym czasie chcieli zobaczyć inny wynik. Wiem, że są jeszcze tacy, którzy byliby szczęśliwsi, gdyby referendum miało się powtórzyć lub wynik został zignorowany. „Moim zadaniem jest, aby tak się nie stało”


Ale kiedy podróżuję po kraju, rozmawiając ze zwykłymi ludźmi z dala od  Westminster, jedna rzecz szybko staje się bardzo jasna. Niezależnie od tego, czy poparli Brexit czy Nie, większość ludzi jest zmęczona słyszeniem tych samych, starych argumentów z kampanii referendalnej i po prostu chce, abyśmy podjęli się zadania osiągnięcia sukcesu Brexit.

I mają rację, że tak myślą. Mieszkańcy tego kraju głosowali za opuszczeniem UE i jako premier, moim zadaniem jest to zrobić.
„Ciężko pracujemy, aby przygotować kraj”.
Dlatego w ciągu 12 miesięcy od uruchomienia artykułu 50, rząd pracował przez całą dobę, aby Brexit pracował dla Wielkiej Brytanii. Odbywały się niezliczone godziny negocjacji między Wielką Brytanią i Brukselą.Tysiące urzędników w departamentach naprzeciwko Whitehall ciężko pracowało, aby przygotować kraj do życia po UE.

„Ambitna wizja”
Mam ambitną wizję na tę przyszłość.
Gospodarka rośnie mocniej niż przewidywano, deficyt spadł o trzy czwarte, zatrudnienie jest rekordowo wysokie.
Naszym zadaniem jest zabezpieczyć Brexit, który da  sukces gospodarczy, ale także czyni nasz kraj jeszcze bogatszym i bezpieczniejszym.

Podróżuję po  Wielkiej Brytanii, odwiedzając firmy i rozmawiając z ludźmi o tym, jak – razem – możemy dostarczyć Brexit, który działa na każdą część naszego cennego związku.
Jestem zdecydowana, że w miarę jak opuszczamy UE, w nadchodzących latach umocnimy więzi, które nas łączą, ponieważ nasza Unia złożona ze Szkocji, Walii, Irlandii Północnej jest najbardziej udanym związkiem na świecie.
Mamy rok, aby przygotować Brytanię do opuszczenia UE, 365 dni na ukształtowanie dziedzictwa, które zostawiamy naszym dzieciom i wnuczętom.
Jeśli odłożymy na bok nasze różnice i wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku, możemy dostarczyć Brexit, który działa dla wszystkich.

Theresa May: the ordinary British people have made it clear – Brexit must be a success. The economy is growing more strongly than many predicted, the deficit is down by three-quarters, employment is at a record high.
It is our job to secure a Brexit that not only locks in that economic success, but makes our country even more prosperous and secure.

 

My czekamy kiedy Brexit się uda aby inne kraje miały możliwość opuszczenia UE jak Grecja, Holandia, Irlandia i Włochy. Kraje powinny być wolne , same kształtować politykę podatków, praw i kierunków handlu bez nadzoru Sądu w Brukseli. Patrz jak Bruksela usunęła podatek Szydło na Supermarkety aby dać Polakom większe dotację.

Poniżej szefowie UE bo rośnie im konkurencja gospodarcza i Pani May który rozpoczęła objazd po Wielkiej Brytanii gdzie spotyka sie z ludźmi.

Konrad W

 

9 kwietnia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka