Testy SAT dla siedmiolatków będą wycofane

Testy SAT dla siedmiolatków wycofane od 2023 roku

 

Kontrowersyjne testy dla siedmioletnich Anglików zostaną zlikwidowane w 2023 r., ale dziewięciolatki będą musiały zdać testy matematyczne według nowych planów.

Ogłaszając koniec obowiązkowych SAT, rząd powiedział, że dzieci miałyby podstawowe sprawdzenie wiedzy w zerówce, w wieku czterech lub pięciu lat.

Sekretarz edukacji powiedział, że pozwoliłoby to na śledzenie postępów i odciążenie nauczycieli.

Jednak w 2019/20 roku zostaną wprowadzone testy matematyczne dla uczniów 4 klasy.

Kluczowy Etap 1 testów w czytaniu, pisaniu, matematyce i nauce – stosowanych do monitorowania postępów szkół – był obowiązkowy dla siedmiolatków w Anglii, rocznie około 500 000 dzieci podchodziło do testów.

Ale testy okazały się kontrowersyjne, a wielu nauczycieli i rodziców sprzeciwiło się zmuszaniu młodych uczniów do testów.

Ci, którzy wspierają testy twierdzą, że dzięki nim szkoły pomagają dzieciom zrozumieć podstawy i zidentyfikować dzieci, które mają problemy z nauką.

Rząd ogłosił w czwartek, że testy te nie będą już obowiązywały od 2023 roku.

Zamiast tego wprowadzona zostanie podstawowa ocena umiejętności dzieci w zerówce, na początku ich nauki, która następnie byłaby wykorzystywana do pomiaru ich postępów podczas dalszej nauki w szkole. Dzieci nadal będą pisać SAT w wieku 11 lat.

Szkoły nie byłyby również zobowiązane do przedstawiania rządowi ocen czytania i matematyki uczniów w wieku 11 lat, ponieważ były już testowane w 6. roku.

Ale testy matematyczne – początkowo wprowadzone w ubiegłym roku dla uczniów w wieku 11 lat – byłyby pisane dwa lata wcześniej w czwartej klasie, od 2019/20, aby pomóc dziecku w „płynności matematyki”.

Kevin Courtney, wspólny sekretarz generalny Unii Edukacji Narodowej, powiedział, że testy będą „marnotrawstwem cennego czasu, energii i pieniędzy i nie powinny być wprowadzane”.

„Podstawowa ocena umiejętności w zerówce i sprawdzanie tabliczki mnożenia nie przyniesie żadnej korzyści edukacyjnej dla dzieci i łamie obietnicę obniżenia obciążenia testami szkół podstawowych”.

Nick Brook z unii liderów szkolnych NAHT stwierdził, że podstawowa ocena w zerówce jest „absolutnie potrzebna”, a jeśli dobrze zaprojektowana, dostarczy przydatnych informacji szkołom, unikając „niepotrzebnych obciążeń dla nauczycieli lub niepokoju wśród małych dzieci” .

Konrad W

19 września 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Prawo UK