Testy dla 7 latków zostaną zlikwidowane na wyspach

Testy dla 7 latków zostaną zlikwidowane na wyspach

 

Kontrowersyjne testy SATs, do których przystępują 7-latkowie w Anglii mogą zostać wkrótce zlikwidowane w ramach nowych planów rządowych.

Ruch ten następuje po wieloletniej presji ze strony nauczycieli, rodziców, a także pedagogów.

Ustawowe testy z języka angielskiego, matematyki, ortografii i gramatyki są wykorzystywane do monitorowania postępów szkolnych.

Departament Edukacji proponuje teraz nową ocenę dla uczniów od momentu, kiedy zaczną szkołę zamiast testów SATs. Należy to zrobić w taki sposób, aby uczniowie nie zdawali sobie sprawy, że są oni oceniani, powiedziała minister edukacji.

Wyniki zostaną wykorzystane do pomiaru postępu, jaki uczniowie dokonali do czasu opuszczenia szkoły podstawowej w wieku 11 lat.

Sekretarz edukacja Justine Greening powiedziała:

„Rząd zreformował system szkół podstawowych, aby dzieci mogły opanować podstawy czytania i liczenia, dzięki czemu uzyskują one wiedzę i umiejętności potrzebne do osiągnięcia sukcesu w późniejszym życiu.Teraz chcemy zbudować stabilny system oceniania, który pomaga dzieciom w nauce, a nauczycielom ułatwia wspieranie dzieci do realizacji swojego potencjału”.

Ta nowa reforma, która może zlikwidować kontrowersyjne testy dla 7-latków, została powitana z entuzjazmem przez wiele osób, które twierdzą, że zbyt małe dzieci zostały poddane nadmiernej presji.Warto podkreślić, że do tej pory zostało przeprowadzonych wiele kampanii na rzecz odejścia od tego sytemu, w którym 7-latkowie są poddawani tym testom.

Ponadto w ubiegłym roku setki rodziców protestowało przeciwko temu systemowi.

Ustawowy system testów dla tak małych dzieci jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych obszarów w systemie edukacji w Anglii, podkreśliła w swojej analizie Hannah Richardson.Zwróciła też uwagę na to, że rodzice chcą wiedzieć, w jaki sposób ich dzieci czynią postępy, ale nie chcą, aby przechodziły przez tak ogromne stres, który towarzyszy tym testomWiększość bowiem rodziców narzeka, że ich dzieci były bardzo zestresowane, przez co niektóre z nich były nawet zabierane przez rodziców ze szkoły w dni, kiedy były przeprowadzane testy.

Nauczyciele często skarżą się, że dzieci w Anglii są częściej poddawane testom niż uczniowie w pozostałej części Europy. Sekretarz generalny Krajowego Związku Nauczycieli, Kevin Courtney, powiedział: „Nasz obecny system oceniania jest pierwotnie zepsuty.Prawie 50% 11-latków były naznaczonych niepowodzeniami w ubiegłym roku w wyniku źle zaprojektowanych i źle zrealizowanych testów”.

Niemniej, dla rządu jest jasne, że szkoły muszą monitorować to, jak uczniowie sobie radzą.Tym samym Narodowe Stowarzyszenie Nauczycieli ściśle współpracuje z Departamentem Edukacji w sprawie planowanych zmian, które będą teraz wchodzić na drogę konsultacji w ciągu 12 tygodni.Sekretarz Edukacji Justine Greening powiedziała, że ​​muszą zostać podjęte kroki w celu uproszczenia systemu oceniania w szkole

Zapewniła również, że tegoroczne testy zostaną przeprowadzone zgodnie z planem, a system nowych testów krajowych lub ocen nie zostanie wprowadzony przed rokiem szkolnym 2018/19.

Klaudia S. / photo/GETTY IMAGES

31 marca 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Prawo UK